אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה ב"שמשון"? ישראמקו מדווחת על סבירות של 15% בלבד למציאת גז צילום: אלבטרוס

אכזבה ב"שמשון"? ישראמקו מדווחת על סבירות של 15% בלבד למציאת גז

זאת, לאחר ניתוח תוצאות הסקר הסייסמי. מדובר בסיכוי נמוך יחסית למציאת גז טבעי. בלוויתן דווח על סיכוי של 50% ובתמר על 35%

30.06.2010, 09:50 | ליאור גוטמן

אכזבה ברישיון החיפושים "שמשון"? חברת ישראמקו מדווחת הבוקר (ד') על ממצאי הבדיקות הסייסמיות שבוצעו בקידוח "שמשון", מהם עולה סבירות של 15% למציאת 43 BCM (מיליארד מ"ק) של גז טבעי. מדובר בכחמישית מהכמות שנתגלתה בקידוחי "תמר", שמכילים כ-250 BCM.

קידוח שמשון, ששטחו כ-400 קמ"ר, ממוקם בסמוך לקו הגבול הכלכלי עם הרשות הפלסטינית. האחזקות בו מתחלקות בין ישראמקו (79%), שותפות חנ"ל ים המלח (10%), נפטא (10%) וחנ"ל (1%).

חשוב לציין שמדובר בסיכוי נמוך יחסית למציאת גז טבעי - בפרסומים הראשונים שהתייחסו לקידוחי "תמר", שם מחזיקה ישראמקו 28.75%, דובר על סיכוי של 35% למציאת גז טבעי ואילו בפרסומים שיוחסו למאגרי לוויתן דווח על סיכוי של 50% למציאת מאגר גז.

תגובת האנליסטים פסגות מורידים המלצה לישראמקו: "התוצאות לא מצדיקות המשך פיתוח" האנליסטים מאוכזבים מהסקר ב"שמשון". מגדל שוקי הון: "הודעה זו מספקת תזכורת למשקיעים כי לא כל קידוח מניב תוצאות נפלאות" גיל קליאן, 6 תגובותלכתבה המלאה

במטרה למצות את הפוטנציאל הגלום ב"שמשון", האריך הממונה על הנפט במשרד התשתיות, ד"ר יעקב מימרן, את הרישיון עד ל-30 ביוני 2011, כאשר עד לסוף 2010 חייבת להציג החברה חוזה קידוח ולבצעו בפועל עד תום תקופת ההארכה.

רישיון החיפוש "שמשון" הוענק על ידי משרד התשתיות באמצע 2006 לישראמקו ולקבוצת דלק. עם זאת, דלק ויתרה על האחזקות שם בעבור רישיון אוהד, שתוקפו הוארך אף הוא הבוקר על לסוף ספטמבר 2010. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות