אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות מורידים המלצה לישראמקו: "התוצאות לא מצדיקות המשך פיתוח" צילום: אלבטרוס

פסגות מורידים המלצה לישראמקו: "התוצאות לא מצדיקות המשך פיתוח"

האנליסטים מאוכזבים מהסקר ב"שמשון". מגדל שוקי הון: "הודעה זו מספקת תזכורת למשקיעים כי לא כל קידוח מניב תוצאות נפלאות"

30.06.2010, 12:02 | גיל קליאן

אחרי האכזבה בסקר של רישיון "שמשון" - האנליסט טל שיריזלי ממחלקת מחקר Sell Side בפסגות מוריד המלצה לישראמקו מ"קנייה" ל"תשואת יתר".

על התוצאות בשמשון כתבו בפסגות כי "להערכתנו הכמות המוערכת בשילוב של פוטנציאל ההצלחה הנמוך יחסית כמו גם מעורבות ישראמקו בפרוייקט תמר אשר ממילא צפוי לספק את צורכי השוק הישראלי ב-30 השנה הבאות אינם מצדיקים המשך פיתוח".

בפסגות סיכמו כי "כל זאת, יחד עם האכזבה המסוימת שמייצגות תוצאות הסקר התלת מימדי בשמשון מובילים להורדת ההמלצה לתשואת יתר".

ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון, כתב היום לאחר פרסום תוצאות הסקר: "הודעה זו מספקת תזכורת למשקיעים כי לא כל קידוח מניב תוצאות נפלאות בהן הורגלו בתקופה האחרונה וכי עדיין צפויים להיות קידוחים יבשים. אולם יתכן כי מעז יצא מתוק וכי תוצאות אלו הממחישות את חוסר הוודאות הקיים בחיפושים עשויות לסייע לחברות הגז במאבק מול הרגולטור על גובה התמלוגים ממאגרי הגז". 

ירון זר, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז', לא שינה את מחיר היעד וההמלצה וציין כי "המודל שלנו אינו לוקח בחשבון בשלב זה את שמשון. האפסייד שלנו לישראמקו מגיע מתמר. הסתברות להצלחה של 15% היא הסתברות מקובלת בעולם לביצוע קידוחים. מאידך, מחפשי הגז במים העמוקים של ישראל הרגילו אותנו להסתברות גבוהה של 35%-50%. נקודת האור בעניין זה היא העובדה שמדובר ב'חולות העשויים להכיל גז בדומה לפרוספקטים אחרים שבהם נמצא גז בדלתא של הנילוס'. בסה"כ מדובר בהסתברות מאכזבת". בכלל פיננסים חוזרים על המלצת קנייה לישראמקו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות