אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייצוגית ב-66 מיליארד שקל נגד נביעות ומי עדן: משווקות מים המסוכנים לבריאות

ייצוגית ב-66 מיליארד שקל נגד נביעות ומי עדן: משווקות מים המסוכנים לבריאות

לטענת התובעים, מיכלי הפלסטיק בנפח 19.8 ליטר שמשווקות החברות משחררים למים חומרים מסוכנים; נביעות: "התביעה חסרת בסיס"

30.06.2010, 14:00 | איתי הר אור

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הבוקר תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית נגד חברות מים המינרליים מי עדן ונביעות בסך של 33 מיליארד שקל כל אחת.

התביעה מתייחסת לכדיי מים בנפח של 19.8 ליטר שמשווקות החברות. לטענת התובעים הייצוגיים, פזית ראפ, סמי גרשון, שני אוכמן ומשה וייסבלט, בימים אלה נודע להם כי מיכלי המים, העשויים מפלסטיק, משחררים פנולים המסוכנים לבריאות, לרבות ביספינול A.

לדבריהם, בדיקת מעבדה שבוצעה לבקשתם העלתה כי קיימים במים חומרים פנולים ברמה הגבוהה מהמותר בישראל. הם הוסיפו כי המים מהווים סיכון גבוה לבריאות הציבור - וכי הם פסולים לשימוש. לדבריהם, החברות מסתירות עובדה זו מהצרכנים.  

לטענת התובעים, המיוצגים על ידי עו"ד ברק רון, החומרים הרעילים המצויים במיכלים אותם משווקות הנתבעות עלולות לגרום לחריגות בהתפתחות המינית אצל גברים, לבעיות קשב והיפראקטיביות, להשמנת יתר, לסכרת מסוג 2, לירידה בספירת זרע ולסוגי סרטן הקשורים במערכת ההורמונלית כגון סרטן הערמונית וסרטן במערכת הנשימה. 

תגובת חברת מי עדן: "חברת מי עדן דוחה מכל וכל, את הטענות המופרכות העולות בתביעה המבוססת על הנחות וטענות משוללות כל יסוד ובסיס מקצועי. החברה מודיעה באופן חד משמעי כי כל מוצרי מי עדן איכותיים ובטוחים לחלוטין. כל מוצרי מי עדן עומדים בכל התקנים הרלוונטיים למים מינרליים טבעיים, והם נארזים ומשווקים במיכלים העומדים בכל התקנים, על פי הסטנדרטים המקובלים של החברות המובילות בארץ ובעולם.

"מחקרים שנערכו על ידי רשויות המזון והבריאות ברחבי העולם מבהירים באופן חד משמעי כי המיכלים הנמצאים בשימוש בתעשיית המזון והמים, כמו גם בחברת מי עדן, הינם בטוחים לחלוטין. בכוונת החברה לפעול באופן נמרץ כדי לדחות את התובענה".

 

מנביעות נמסר בתגובה: "החברה דוחה על הסף את הטענות בתביעה מופרכת זו. מעיון בכתב התביעה עולה כי יש טעויות רבות באופן הבדיקה, בשיטת חישוב הנתונים ובאופן הצגתם ולכן התביעה הינה חסרת שחר וחסרת בסיס מקצועי. נביעות עומדת בכל התקנים כולל אלה שאליהם מתייחס כתב התביעה ומדגישה כי אין כל בעיה או חשש בריאותי. עובדה זו נתמכת ע"י מומחים ישראליים ועולמיים בתחום. רשויות במדינות שונות ברחבי העולם קבעו חד משמעית כי על סמך החומר המדעי שתיית מים ממיכלים מהסוג שבו משתמשים בחברת נביעות הינה בטוחה לחלוטין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הינה לכם עוד דרך להיתעשר, אוטוטו הספר, הסרט וכמובן חברות שילמדו אותכם איך...
זו התוצאה שבמדינה של שבעה וקצת מליון איש יש יותר מידיי עורכי דין ! עורכי הדין המלומדים כניראה משועממים וחסרי עבודה, מה גם שכניראה לוטשים עיניים בקינאה לעו"ד יוחי גבע (שיום אחד יכנס לספר השיאים של גינס על הגשות יתר של תביעות יצוגיות) לא מיזמן אומנם לא זכה בתביעה אך גרף לכיסו שכר טירחה שמן עקב הסכם פשרה .
צ'ומפי , מרכז  |  03.07.10
12.
יכול להיות שבזמן הייצור אין בעיה אבל ההובלה גרועה -המים והמיכלים מתחממים
זה מה שמסוכן ההובלה גורמת לכל החולרה במים במיכלים החום הגבוה במשך זמן ההובלה במשאית בלא בקרת מיזוג אויר הם מתחממים בטירוף - זה מה שמסוכן ולכן יש את התופעה של הגורמים המסכנים אותנו לצערי הרב אני משתמש גם במים מינרליים אבל של עין גדי ועד שלא תהיינה גם איתם בעיות זה מה יש !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! כבר אי אפשר להאמין לאף אחד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hawk , מרכז  |  01.07.10
לכל התגובות