אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
3 שנות מאסר לזורק הנעל על ביניש: "יראו וייראו" צילום: עטא עוויסאת

3 שנות מאסר לזורק הנעל על ביניש: "יראו וייראו"

בית משפט השלום בירושלים גזר עונש חמור על פיני כהן, שהצליח בינואר האחרון לפגוע בנשיאת בית המשפט העליון במהלך דיון משפטי. הוא זרק לעברה נעל ושבר את משקפיה

30.06.2010, 15:14 | אביעד גליקמן, ynet

עונש חמור לזורק הנעל על ביניש. שלוש שנות מאסר נגזרו היום (ד') על פיני כהן, שזרק נעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, וגרם לנפילתה ולשבירת משקפיה. שופט בית משפט השלום בירושלים, שמעון פיינברג, פסק כי "הנאשם קרא תיגר על המערכת המשפטית כולה ומעשה זה הינו חסר תקדים". 

בגזר הדין כתב פיינברג, כי "המעשה חמור, בעצם המעשה של זריקת נעל על נשיאת בית המשפט העליון, בבית המשפט העליון, בזמן דיון משפטי. לא סתם בחר כהן לפגוע בנשיאה, אלא כדי לפגוע ולבזות את המערכת המשפטית כולה". השופט ציין כי זוהי זילות של בית המשפט ברמה הגבוהה ביותר. 

פיינברג ציין עוד כי כהן לא הביע חרטה בעניינו. לבסוף כתב השופט כי "מקרה זה הינו חמור יותר ממקרים של איומים על שופטים כיוון שפגע בנשיאה". לדבריו, "אסור שמקרה כזה או דומה יחזור על עצמו ועונש זה הוא למען יראו וייראו".

רק לפני כשבוע מסר כהן את עדותו בשלב הטיעונים לעונש בפרשה. הוא שטח בדיון את קורות חייו, והסביר כי "מי שרוצה לתקוף לא זורק נעל. זו היתה זעקה לעזרה". לא ברור עד כמה דבריו אכן שכנעו את שופטיו, שכן ימים ספורים קודם לכן הוא נבלם בידי מאבטחים כשניסה ל"הסתער" על שופט, תוך שהוא משמיע קללות ונאצות.

כחודש לפני תקרית השלכת הנעל, נכנס כהן לדיון אחר שנערך בראשות הנשיאה ביניש וזעק לעברה: "לא ייתכן שתזרקו אותי כמו יהודון לכביש, אני אזרח, לא יהודון". לאחר מכן הוא נעצר על-ידי משמר בתי המשפט. ארבעה שבועות אחר כך, הוא "כיכב" בכותרות הראשיות.

"הגעתי לאולם הנשיאה, אני לא יודע איך, וקרה מה שקרה", תיאר בדיון. "לא היתה לי שום כוונה לפגוע בה, השתלשלות העניינים פה בשנים הקודמות מראה כמה אורך רוח היה לי לבתי-המשפט ולעורכי הדין, כמה הולכתי שולל. רציתי שיעזרו לי, רציתי לזעוק 'די מספיק, אני גם אזרח של מדינת ישראל'".

הוא הסביר כי כעסו על ביניש התעורר בשל הגירושים מאשתו, החובות שצבר בשל החיוב לשלם מזונות, שהוביל גם להחלטת ילדיו לנתק עמו את הקשר. "מדובר פה בילדים שלי וביחס שהם קיבלו. היא היתה יכולה לשבת ולהגיד, 'חבר'ה, זה ילדים'. כשאני רואה ילד ברחוב שזקוק לעזרה, אפילו לא שלי, אפילו נוכרי, אני עוזר לו. כל הסיפור הזה לא היה מחויב המציאות, למה היה צריך להתעלל בי ובילדים שלי? בחיים לא הרמתי יד על אף אחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
שיפוט מהיר ופסק דין צפוי
קצת נסחף כבוד השופט ועוד שכבת ציבור שאינה מאמינה למערכת המשפט . אמון הציבור הולך ופוחת במערכת המשפט. דורס בנו של השופט חשין כדאי שיתכונן לגרוע מכול על כול עבירה יקבל את המקסימום ,כלומר 17 שנה לפחות על דריסה, בריחה, נסיעה במהירות מעל המותר,תחת השפעת סמים ואלכוהול בקיצור מאסר עולם. צדק- זה עוד כוכב בגלקסיה ותו לא
ישראלי נורמטיבי , כדור הארץ  |  03.07.10
37.
תשמעו סיפור שקרה לי עם שוטר. מה כבר אתם מצפים במדינת סדום?
אני עומד בירוק מלא ורכבים חוצים את הצומת באדום מלא ולא עוצרים. נאלצתי לתת גאז כדי לעצור אותם מלהמשיך. כשהגעתי לצומת הבאה, עומד לידי שוטר על קטנוע ונוזף בי: איך אני העזתי להבהיל את הנהגים החוצים. אתם קולטים? איך העזתי ברוב חוצפתי להבהיל עבריינים ולהפריע להם לחצות צומת באור אדום. אחרי זה רק הבנתי שהוא רדף אחרי במקום לרדוף אחריהם ולתת להם דו"ח על חציית צומת באור אדום. פשוט לא ייאמן מה שקורה למדינה שלנו.
קובי  |  03.07.10
35.
וליצור הרתעה לאונס ורצח לא נראה לכם חשוב ???????????????
פשוט בדיחה, שיתנו גם עשר שנים על זריקת נעל אם זה רודף אותם בסיוטים הפרטיים שלהם, אבל מה עם הרתעה ו"למען יראו ויראו" לגבי אנסים ורצחים וכו'? זה לא נראה לכם הרבה יותר חשוב? ובחישוב פשוט: זריקת נעל=3 שנים בפנים רצח/אונס=1000 שנה בפנים אני בעד
דוד , מול גוליית  |  03.07.10
לכל התגובות