אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספ בלאטר מזהיר את סרקוזי: אל תתעסק בכדורגל צילום: איי פי

ספ בלאטר מזהיר את סרקוזי: אל תתעסק בכדורגל

נשיא פיפ"א מתריע כי ישעה את הנבחרת הצרפתית אם ימשיך הממשל להתערב בענייני התאחדות הכדורגל

30.06.2010, 16:17 | סוכנויות הידיעות

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, מזהיר את ניקולא סרקוזי כי ישעה את השתתפות הנבחרת הצרפתית בתחרויות, אם הממשל בצרפת ימשיך להתערב בענייני כדורגל. האיום של בלאטר הגיע יום אחרי שנשיא ההתאחדות הצרפתית, ז'אן-פייר אסקאלט, התפטר לנוכח הכישלון הצרפתי במונדיאל. שרת הספורט של צרפת, רוזלין באשלו, אמרה כבר בשבוע שעבר שהתפטרות כזו היא "בלתי נמנעת".

"הצרפתים הפכו את הכדורגל לנושא ששייך למוסדות המדינה, אבל על הכדורגל להישאר בשליטת ההתאחדות", אמר בלאטר. "המסר שלי ברור - הכדורגל הצרפתי יכול לסמוך על פיפ"א שתעזור לו לעמוד מול התערבות פוליטית, אפילו ברמה הנשיאותית. אבל אם לא נצליח להגיע לפשרה מוסכמת, ניאלץ להשעות את ההתאחדות הצרפתית".

הדחתה המוקדמת של צרפת, בצירוף שביתת השחקנים במחאה על הרחקתו של ניקולא אנלקה, גררה במדינה חשבון נפש נוקב ופגישות בדרגים הגבוהים ביותר. בין השאר, נפגש הנשיא סרקוזי עם הקפטן הקודם תיירי הנרי וקרא לבצע שינויים נרחבים בענף.

כעת הסערה נמשכת, לאחר שדווח כי המאמן ריימון דומאנק ואסקאלט עצמו יזומנו לשימוע בפני ועדה פרלמנטרית. השימוע, כמו גם המשך המעורבות הפוליטית במתרחש בהתאחדות, הוא בדיוק מסוג הדברים שבלאטר מזהיר מפניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות