אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההופעה העלובה של נבחרת אנגליה עשויה להבריח את הספונסרים צילום: אי פי אי

ההופעה העלובה של נבחרת אנגליה עשויה להבריח את הספונסרים

לאחר הדחתה של אנגליה בשלב שמינית הגמר במונדיאל, נראה שמעמד התאחדות הכדורגל האנגלית מול נותני החסות במצב הגרוע ביותר מזה שנים

30.06.2010, 17:42 | סוכנויות הידיעות

הספקולציות סביב התכניות של בנק ניישונווייד (Nationwide) להסכם חסות ארוך טווח עם נבחרת אנגליה התגברו בשבוע האחרון, לאחר הדחתה של אנגליה מהמונדיאל על ידי גרמניה.

על פי "מרקטינג וויק", החוזה ל-11 שנים של הבנק עם הנבחרת מסתיים באחד ביולי. אולם המותג אפשר למשא ומתן הבלעדי על חידושו לפוג מוקדם יותר השנה, לנוכח הדיווחים כי שני הצדדים מחזיקים בדעות שונות בנוגע להיקף הפיננסי של העסקה.

לאחר הדחתה של אנגליה בשלב שמינית הגמר בטורניר, נראה שעמדת המשא ומתן של התאחדות הכדורגל האנגלית במצב הגרוע ביותר מזה שנים. עם זאת, החברה מתעקשת כי המשא ומתן נמשך וכי עדיין לא התקבלה כל החלטה.

על פי הספקולציות, התאחדות הכדורגל האנגלית קרוב לוודאי תחפש שותפים פוטנציאליים בתוך סקטור ה"תקשורת החדשה", הכולל מותגים כמו פייסבוק וחברות סלולר כמו O2 ואורנג'. אולם הערכות אחרות מצביעות על כך שמותגים בינלאומיים מסקטורי הביטוח והטיפול הרפואי, שמנסים לחזק את מעמדם, הם מועמדים סבירים יותר להחלפת המקום של Nationwide על חולצות השחקנים.

במקביל, נראה שהביצועים העלובים של הנבחרת בדרום אפריקה יהיו בעלי השפעה קצרת טווח על תחזיות המכירות של הספונסרים, ולא יפגעו בניסיונות של ההתאחדות להחתים ספונסרים עתידיים, כך לפי יו"ר התאחדות החסויות האירופית (ESA) קארן ארל.

"הדחתה של אנגליה בוודאי מאכזבת את הספונסרים שהרוויחו היטב מההתלהבות שהתפתחה סביב הנבחרת ככל שהתקדמה", היא מסבירה. "אולם לאנשים יש זיכרון קצר והם ימשיכו לרצות לעמוד מאחורי הנבחרת ולהפגין אחדות וגאווה לאומית בטווח הארוך, הספונסרים ירצו להצטרף לכך, והם יישארו להטבות של הטווח הארוך".

פיפה קולט, מנהלת חברת ייעוץ הספונסרשיפ מסכימה: "בלתי נמנע שבטווח הקצר תהיה תחושה שלילית במדינה בשל הביצועים של הנבחרת, אבל לאנגליה יש את הפרמיירליג, ולפיכך גישה לשחקנים הטובים ביותר כך שאנחנו עדיין כלולים בליגה הבכירה של מדינות הכדורגל, ואנגליה משחקת על כל הקופה בכל הנוגע לספונסרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות