אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר המינימום החדש של עובדי הבניין - 4,350 שקל צילום: בועז אופנהיים

שכר המינימום החדש של עובדי הבניין - 4,350 שקל

מדובר ב-500 שקל יותר מאשר שכר המינימום הכללי. לפי ההסכם הענפי החדש העובדים יקבלו תוספות שכר בגין ותק עבודה בענף, בנוסף לתוספות שכר של 2% בינואר 2011 ו-4% נוספים בינואר 2012

05.07.2010, 11:24 | מיקי פלד

שכר המינימום של העובדים בענף הבניין יעמוד על 4,350 שקל לחודש למשרה מלאה, 500 שקל יותר מאשר שכר המינימום הכללי, כך נקבע בצו הרחבה על ההסכם הענפי עליו חתם היום שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר. שכר המינימום של מנהלי עבודה יעמוד על 6,550 שקל.

ההסכם נחתם בין ההסתדרות להתאחדות הקבלנים בינואר האחרון, וצו ההרחבה יחיל אותו על כל הקבלנים בארץ, כולל קבלני שיפוצים ותשתיות, גם אם הם אינם חברי ההתאחדות. ההסכם יחול גם על עובדים זרים ועובדים פלסטינאיים. ההסכם ייכנס לתוקף עם פרסום צו ההרחבה בימים הקרובים.

ההסכם קובע עוד, כי העובדים יקבלו תוספות שכר בגין ותק עבודה בענף, בנוסף לתוספות שכר של 2% בינואר 2011 ו-4% נוספים בינואר 2012. בנוסף, הצו כולל מתן פנסיה מקיפה (כולל ביטוח אבדן כושר עבודה ושארים), קרן השתלמות, חופשות מיוחדות, תוספת לימי חופשה, תוספת לדמי הבראה, בגדי עבודה, תוספת לימי מחלה ועוד.

שר התמ"ת בן אליעזר אמר כי "חשוב לשדרג את תנאי העבודה והשכר של עובדי ענף הבניין ואני רואה חשיבות עליונה להסדרת העבודה של עובדי ענף הבניין זאת לאור חוסר הבהירות שהיתה באשר לתנאי העבודה בענף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות