אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלברד עוזב את תפקיד יו"ר תפרון - מחליפו יקבל 11 אלף דולר בחודש צילום: גלעד קוולרצ'יק

גלברד עוזב את תפקיד יו"ר תפרון - מחליפו יקבל 11 אלף דולר בחודש

יעקב גלברד אמר ל"כלכליסט" כי הוא עוזב מסיבות אישיות והוסיף: "אני בטוח שתפרון תיחלץ מהקשיים, שנבעו בחלקם מסיבות חיצוניות"

06.07.2010, 09:03 | נעמה סיקולר

יעקב גלברד עוזב את תפקידו כיו"ר תפרון - חברה שבתקופתו הערת "עסק חי" נרשמה בדוחותיה. כך עולה מהודעה ששיגרה החברה לבורסה אתמול (ב') בלילה.

החברה ניצלה את הלילה גם לדווח על מחליפו של גלברד - ארנון טיברג - ותנאי העסקתו. טיברג כיהן כמנכ"ל דלתא גליל במשך כ-9 שנים.

היו"ר החדש של תפרון יקבל 11 אלף דולר כל חודש, לפי שער הדולר במועד התשלום, כאשר התשלום יכסה גם את הוצאות הנסיעות של היו"ר החדש. הסכום ישולם לחברת ניהול שבבעלותו של טיברג.

כמו כן דיווחה החברה כי תקצה אופציות ליו"ר החדש, אך לא דיווחה על תנאי האופציות או עלותן לחברה. תנאי העסקתו של טיברג יידונו על ידי בעלי המניות של החברה, שייצטרכו לאשרם.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר גלברד כי הוא עוזב את תפרון מסיבות "אישיות" שאינן קשורות לזעזועים שעברה בשנה האחרונה. "כיהנתי כשנתיים וחצי בתפקיד היו"ר ומסיבות אישיות התפטרתי. אני חושב שזו תקופה יפה ושהגיע הזמן ללכת הלאה". 

השנה האחרונה היתה לא פשוטה לחברה, מנכ"ל החברה גם הוא התחלף?

"החברה אכן התמודדה עם אתגרים לא פשוטים ועדיין מתמודדת אבל עשינו תוכנית מפנה ואני בטוח שתפרון תיחלץ מהקשיים שנבעו בחלקם מסיבות חיצוניות כמו שער הדולר. נכון שהיו שינויים ניהולים כי כשיש תקופה מורכבת לפעמים צריך לעשות שינויים כדי לצלוח את התקופה הזו. אבל היום החברה נמצאת בידיים מצוינות עם הנהלה יציבה ועזיבתי אינה קשורה לכך".

 

תפרון סבלה ב־2009 ממצוקה תזרימית שהמשיכה להעיק עליה גם ברבעון הראשון של השנה, כאשר לחברה תזרים מזומנים שלילי של 2.46 מיליון דולר מפעילות שוטפת.

תפרון מציינת כי בשל המשבר בכלכלה העולמית היא סובלת מירידה בביקושים, מה שגורם להפסדים להיערם, ולכן היא נדרשת למקורות מימון נוספים. בין היתר, היא בוחנת אפשרויות מימון חוץ־בנקאי כגון תחילת עבודה עם חברות פקטורינג המאפשרות הקדמת תשלומים מלקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות