אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת פיס? מינהלת ליגת העל בכדורסל קרובה לחתימה על הסכם חסות ראשי עם מפעל הפיס צילום: עמית שעל

ליגת פיס? מינהלת ליגת העל בכדורסל קרובה לחתימה על הסכם חסות ראשי עם מפעל הפיס

ההסכם בשווי 10 מיליון שקל בשנה תלוי בהסכמת הדירקטריון של המינהלת. מכבי תל אביב מתנגדת להסכם. המינהלת בשיחות עם הרגולטורים כדי להקים ערוץ כדורסל חדש

06.07.2010, 13:59 | אביתר לנג
מינהלת הליגה בכדורסל על סף סגירת הסכם חסות מרכזי חדש - מפעל הפיס. כאמור, חוזה החסות בין המינהלת לבין "טוטו ווינר" פג בסיום העונה האחרונה ובשיחות בין הצדדים, הבהירו ראשי הווינר ליו"ר מינהלת הליגה, אבנר קופל, כי הם מעוניינים להוריד את דמי החסות מ-7 מליון שקל בעונה ל-5 מיליון שקל, קיצוץ שלו קופל סירב בתוקף.

בהמשך לפיצוץ במשא ומתן בין הצדדים, פנה קופל לראשי מפעל הפיס ועניין אותם בחוזה חסות רב-שנתי חדש, לפיו בכל שנה יעביר המפעל כ-10 מיליון שקלים למינהלת בתמורה לחסות הראשית של הליגה. מדובר על הסכם לשלוש שנים.

בשבוע הבא אמור דירקטוריון מינהלת הליגה לדון בהצעת הספונסרשיפ החדשה ולאשרה, למרות שכרגע קיימות מספר בעיות בנושא עם מכבי ת"א, אותה אימץ מפעל הפיס בנפרד עד העונה שעברה, כשאימץ את עיגול האמצע בהיכל נוקיה.

גורם במינהלת הבהיר היום (ג') ל"כלכליסט" כי במידה ומכבי יפגעו מהסכם החסות של מפעל הפיס עם המינהלת, תפצה האחרונה את מכבי בסכום אותו הפסידה ממפעל הפיס.

במקביל ויחד עם זאת, במינהלת קיימת אכזבה גדולה בנוגע למכרז זכויות השידור שהוצא לפני מספר ימים ועתיד להסתיים באמצע השבוע הבא. נכון להיום, רק ערוץ הספורט ניגש למכרז, אלא שהצעתו נמוכה ב 50% ביחס לעונה שעברה (8 מיליון אשתקד ו-4 מיליון העונה).

במינהלת מודעים לכך שאין באפשרותם לגייס את 8 מיליון השקלים כמענק זכויות שידור, אולם יחד עם זאת הוחלט כי לא יאפשרו קיצוץ של מחצית הסכום בכל מחיר, וינסו להגיע לפשרה עם הערוץ, או לחילופין לבדוק אופציות נוספות.

ערוץ כדורסל חדש?

במינהלת טוענים כי במידה ויגיע ערוץ נוסף, דוגמת צ'רלטון או כל ערוץ אחר, וייקח לעצמו את זכויות השידור, יגרום הדבר לאי נעימות בקרב ערוץ הספורט, שכן על-פי כללי הרגולציה חייב הערוץ לשדר בכל שבוע משחק אחד מליגת העל בספורט 5 ומשחק נוסף בספורט 5+.

כך או כך, במינהלת כבר הכינו תכנית אופרטיבית להקמת ערוץ עצמאי, ואף נפגשו בנושא עם הרגולטור, ניצן חן, ודנו איתו באפשרות של פתיחת ערוץ כדורסל חדש.

גורמים במינהלת טוענים כי גוף עסקי גדול מוכן להיכנס כשותף מלא בהקמת הערוץ, תוך כדי כך שהוא לוקח בחשבון הפסדים ואי ספיגת רווחים בשנתיים הראשונות, כאשר הצדדים בונים על כך שב-2012 הרפורמה המתוכננת בערוצי הטלוויזיה תביא לכך שהערוץ יוכל לפעול כערוץ מסחרי לכל דבר ועניין.

אגב, החזון של ראשי המינהלת בנוגע לאותו ערוץ כדורסל עצמאי יכלול בתוכו את משחקי ליגת העל, חלק בחינם וחלק כצפייה בתשלום, וכן שידורי ליגות אירופאיות כמו הרוסית, הספרדית היוונית, שידור יום בשבוע של משחקי NBA ושידור של משחקי הליגה הלאומית בכדורסל, משחק אחד של ליגת הנוער ואולי אף משחקי ליגת העל לבתי הספר בכדורסל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות