אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: חמאס הפסיד עשרות מיליוני ד' בהשקעות כושלות צילום: אי פי אי

דיווח: חמאס הפסיד עשרות מיליוני ד' בהשקעות כושלות

עיתון כוויתי מדווח כי הלשכה בדמשק בראשות חאלד משעל נכנסה לקשיים בעקבות השקעות נדל"ן כושלות בסעודיה, סוריה ודובאי

06.07.2010, 23:25 | דורון פסקין
עיתון בכווית דיווח באחרונה כי המשרד הראשי בדמשק בראשות יו"ר הלשכה המדינית חאלד משעל טרוד בשבועות האחרונים בדיונים על המצב הפיננסי המידרדר של התנועה. לפי הדיווח, הקשיים של החמאס החלו כתוצאה מהשקעות כושלות במגזר הנדל"ן בסעודיה, בסוריה ובדובאי.

בלעדי: מכה קשה לחמאס בעזה הבנק הערבי סוגר את סניפיו הסיבה: חשש שכספי הבנק יגיעו לידי חמאס. נטישת הבנק משתקת את הפעילות העסקית הבינלאומית ברצועה, ומקשה על העברת תשלומים מרמאללה גולן חזני, 12 תגובותלכתבה המלאה

בשנים האחרונות נהג החמאס להשקיע את הכספים שגייס מתרומות באירופה וכן כספים מאיראן בפרויקטי נדל"ן, אולם המשבר הפיננסי העולמי הביא לצניחת מחירים ולאובדן ההשקעות. הקשיים של המשרד בדמשק הם אלה שמובילים למעשי השוד של בנקים ברצועה על ידי חמושי החמאס. המקרה האחרון אירע בשלהי החודש שעבר כשאנשי חמאס שדדו 16 אלף דולר מסניף בנק בשכונת רימאל.

לאן נעלמו הדולרים?

בחמאס טוענים כי סיבות נוספות לקשיי הנזילות הן הגברת הפיקוח מצד המצרים במעברי הגבול וכן הגברת האכיפה של הבנקים המקומיים בעזה לדרישה האמריקאית שלא לעבוד מול גופים הקשורים בחמאס. יצוין כי 90% מתקציב החמאס ברצועת עזה מגיע ממקורות חיצוניים ובייחוד באמצעות הברחות דרך רפיח.

לפי הדיווחים מרצועת עזה, בכירים בחמאס ברצועה מעורבים גם במעשי שחיתות. העיתו בכווית מדווח כי באחרונה שלח מפקד הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד ג'עברי, את אנשיו שפרצו ללשכתו של ראש הממשלה איסמאעיל הנייה ולקחו בכוח מאות אלפי דולרים שהחזיק במזומן. לפי הדיווח, הכסף הגיע להנייה באחרונה על ידי חבר הפרלמנט הבריטי ג'ורג' גאלאווי.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות