אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם לממשלת ארה"ב יש אפסטור צילום: אי פי אי

גם לממשלת ארה"ב יש אפסטור

ממשלת ארה"ב פתחה חנות אפליקציות משלה, והיא מציעה לאזרחים מגוון דרכים מהירות לקבל מידע על שורה של שירותים

07.07.2010, 10:35 | יוסי גורביץ
ממשלת ארה"ב פתחה לאחרונה חנות אפליקציות, המיועדות לספק לאזרחי ארה"ב מידע רב על שירותי הממשלה ישירות אל הסלולר שלהם. השבוע עברה החנות עדכון מסיבי.

החנות מכילה כעת 18 אפליקציות למגוון שירותים שונים של הממשלה. בדיקה של מספר אתרים העלתה חוסר אחידות בפלטפורמות של האפליקציות: חלקן הינן אפליקציות אייפון, אחרות הן אפליקציות אנדרויד ורבות מהן הן פשוט גרסה סלולרית של אתרים ממשלתיים שונים.

האזרח האמריקני יכול, למשל, לברר – אם הוא מחוץ לארצו – היכן נמצאת השגרירות האמריקנית הקרובה אליו, או, טרם טיסה, לברר מהם הפריטים שסוכנות האבטחה בתעופה (TSA) אוסרת להגיע עמם למטוס. אזרחים שמעדיפים להשאר בבית יוכלו להתעדכן ברשימת המוצרים שהוחזרו ליצרן בשל סכנה לצרכן, ובמקרי חירום – לקבל מידע עדכני ומהיר מהסוכנות למצבי אסון (FEMA).

אזרחים המעוניינים להלחם בפשיעה, מוזמנים לעיין ברשימת המבוקשים של ה-FBI – אבל רק אם הם משתמשי אייפון. אחרים יכולים לעיין בשירותי משרד הדואר, בהודעות הרשמית האחרונות של נאס"א, כמו גם בספריה העשירה שלה (בכלל זה תמונות ווידאו), והמעודכנים פוליטית ודאי ישמחו לגישה מהירה להודעות הרשמיות של הבית הלבן.

בהיותן רכוש אזרחי ארצות הברית משום שנוצרו על ידי הממשלה, כל האפליקציות מוצעות לציבור – מבדיקה ראשונית, גם לציבור שאינו משלם מיסים לממשלה הפדרלית – חינם אין כסף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
2 - עדיין אפליקצייה יותר נוחה לשימוש מאשר גלישה באתר
בעיקר עקב היכולת ליצור ממשק משתמש מורכב הכולל כפתורים יעודיים. יש אפליקציות שאפילו מנצלות יכולות מתקדמות של הטלפון כמו מידע מחיישנים, ריבוי משימות ועוד. כשאפל יצאו עם האייפון ב-2007 הם הציעו רק אפליקציות רשת וזה לא התקבל בכלל. למרות זאת אתה צודק שיש אפליקציות שהן פשוט המרה של אתר אבל אי אפשר להגיד שכולן כאלה.
יוסי  |  08.07.10
2.
ופה בדיוק קבור הכלב
כיוון שלכל משפחה של סלולרים יש מערכת הפעלה משלה, כל כותב אפליקציות צריך להשקיע בבניית אפליקציות שונות למערכות שונות. מן הסתם, כיוון שבארה"ב האייפון מוביל הוא יקבל את כל האפליקציות, אנדרואיד חלק, ווינדוס מובייל אולי, בלקברי חלק קטן, פאלם OS חלק זעום ונוקיה (שכמעט לא קיימת בשוק האמריקאי) לא תקבל כלום. ממש סיפור של סבתא בישלה דייסה. למה זה משנה? אם זה יצרן פרטי שרוצה לעשות עוד כמה זלוטס, לבריאות. אם זה הממשלה - השקעה נוספת בכדי להגיע למכשירים מכל הסוגים תהיה בזבוז של כספי ציבור ואילו השקעה רק באייפון (ואולי אנדרואיד) היא מתן העדפה ברורה ללקוחות של יצרן כזה או אחר ודרך כך גם ליצרן עצמו. ליצרן פרטי מותר לעשות את השיקולים האלה, לממשלה אסור. מאחר והאפליקציות האלה הן ממילא עיבוד של אתרים קיימים, מוטב היה להשאיר אותם בפורמט של אתר אינטרנט. גם יחסוך כסף, וגם עובד על כל הסלולרים של כל החברות. * הערה: תגובה זו מתאימה גם למה שממשלת בריטניה מפתחת על פיהטור טכנולוגי יומי.
אלעד  |  07.07.10