אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שתי כוסות אינייסטה לבן בבקשה" צילום: איי אף פי

"שתי כוסות אינייסטה לבן בבקשה"

חוץ מאשר לקחת את ספרד לגמר המונדיאל, קשר הנבחרת אנדרס אינייסטה מתכנן גם להרחיב את פעילות היקב שבבעלותו

08.07.2010, 09:00 | סוכנויות הידיעות

חוץ מאשר לקחת את ספרד לגמר המונדיאל, קשר הנבחרת, אנדרס אינייסטה מתכנן גם להרחיב את פעילות היקב שבבעלותו. השחקן בן ה-26 מברצלונה, אשר ישחק בגמר המונדיאל ביום ראשון, השקיע לאחרונה 9 מיליון יורו ברכישת כרמים ויקב בקרבת בית הולדתו שבמחוז קסטיליה דה לה מאנצ'ה, כך סיפר אביו, חוסה אנטוניו, שמנהל את הפעילות במקום.

התוכניות של משפחת אינייסטה מגיעות על רקע המשבר החמור שעובר על הכלכלה הספרדית בשנים האחרונות וניסיון הממשלה להקטין את הגרעון, שהוא השלישי בגודלו בגוש היורו.

אינייסטה האב מספר שהתכנון הוא כי יינות היקב ייוצאו לגרמניה, אנגליה ויפן וכי המטרה היא להגיע לרווח שנתי של 200 אלף יורו. "על כל עשרה יורו שהוא מרוויח מהכדורגל, אני רוצה שהוא ירוויח אחד נוסף מהיקב", אומר פאפא אינייסטה, בנאי במקצועו. "אין לי כוונה להפוך למיליונר מזה". לדברי האב, מרבית ההכנסות של הבן מגיעות ממשכורתו בבארסה, מחוזה הפרסום שלו עם נייקי וכן מהשקעות בנדל"ן.

אנדרס אינייסטה. התכנון הוא לייצר 700 אלף בקבוקים בשנה של יין אדום, לבן ורוזה, תחת השם "יקב אינייסטה", צילום: אי פי אי אנדרס אינייסטה. התכנון הוא לייצר 700 אלף בקבוקים בשנה של יין אדום, לבן ורוזה, תחת השם "יקב אינייסטה" | צילום: אי פי אי אנדרס אינייסטה. התכנון הוא לייצר 700 אלף בקבוקים בשנה של יין אדום, לבן ורוזה, תחת השם "יקב אינייסטה", צילום: אי פי אי

השקעה יוצאת דופן

ההשקעה של אינייסטה היא יוצאת דופן בקרב שחקני כדורגל עשירים בספרד. לדברי, חוליו סן, עו"ד ממדריד שמתמחה בהשקעות של ספורטאים, מרבית הכדורגלנים בספרד שמים את כספם בקרנות סולידיות בבנקים גדולים ונמנעים מלפתוח עסקים משלהם. לדבריו, עד קריסת ענף הדיור במדינה ב-2007, נהגו הכדורגלנים להשקיע כשליש מכספם בנדל"ן.

חזרה ליקב: התכנון הוא לייצר 700 אלף בקבוקים בשנה של יין אדום, לבן ורוזה, תחת השם "יקב אינייסטה" (Bodega Iniesta). הייצור צפוי להתחיל בספטמבר הקרוב ובקבוק יין יעלה במסעדה כ-40 יורו. לדברי אינייסטה האב, ייעשה שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם בתחום היין. "זה הצ'מפיונס ליג" הוא אומר, "אם אתה לא מכין את היין הכי טוב, אתה גמור".

מנגד, פליקס יאנס, מומחה ליין ספרדי, פחות נלהב. הוא מזהיר שאף ששמו של אינייסטה עשוי לסייע במכירות, מדובר בשוק רווי שקשה לחדור אליו, מה שדוחף כלפי מטה את מכירי הבקבוקים. לדבריו, המצב כל כך קשה עד שמגדלי ענבים במחוז קאסטיליה לה מאנצ'ה נאלצים באחרונה למכור את הפרי במחירי הפסד. ולמרות זאת הוא אופטימי: "עבור אינייסטה עצמו זה עשוי להיות עסק לא רע" אומר יאנס, "ועבור הנכדים שלו זה כבר יהיה עסק מעולה".

מחוז קאסטיליה דה לה מאנצ'ה מייצר כמחצית מכלל היין של ספרד, מספר יאנס. לדבריו, בעיירה פואנטאבייה לדוגמא, ממנה מגיע אינסייטה, מחצית מ-2,000 התושבים מתפרנסים מיין ומתוצריו.

באתר האינטרנט שלו כתב אינסייטה שבאמצעות היין הוא מרגיש את הקשר למחוז הולדתו, אליו הוא מגיע רק לעיתים רחוקות בשל המחויבויות המקצועיות הרבות שלו. למעשה, מאז גיל 13, אז הצטרף לאקדמיית הכדורגל של הבלאוגראנה, הוא חי בעיקר בברצלונה.

התחרותיות שלו על המגרש, שהביאה אותו לכבוש שערי ניצחון בלתי נשכחים, עשויה לסייע לו גם בעסקי היין, בהם יהיה עליו להתחרות מול היקבים הגדולים והמפורסמים של מחוז לה-ריוחה שבצפון ספרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות