אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להסתיר את הכסף: מהם עשרת מקלטי המס הטובים בעולם צילום: shutterstock

להסתיר את הכסף: מהם עשרת מקלטי המס הטובים בעולם

לא רק איי קיימן. איפה אפשר לנהל חשבונות בנק תחת מעטה סודיות ולבצע העברות כספים גדולות ובמהירות מבלי לעורר עניין?

10.07.2010, 22:34 | סוכנויות הידיעות

מגזין פורבס ערך רשימה של מקלטי המס הטובים ביותר, וזאת על פי שני קריטריונים: הראשון הוא סודיות המקום. כלומר, תחום השיפוט חייב לייסד חוקים שמקדמים את סודיות חשבונות הבנק. הקריטריון השני הוא יכולתו של המקום לנהל העברת כסף רב במהירות, זאת כמובן מבלי לשאול שאלות או לעורר עניין.

הרשימה המלאה:

מדינת דלאוור, ארה"ב - המדינה הקטנה הסמוכה לניו ג'רסי ופנסילבניה שמעניקה לחברות הנרשמות אצלה סודיות מוחלטת.

לוקסמבורג - הממשלה של המדינה הקטנה מגינה על חוקי הסודיות מפני האיחוד האירופי.

שוויץ - מהווה את האב טיפוס של מקלטי המס. חוקקה את חוקי סודיות הבנקים על מנת לסייע למעלימי מס - חוקים שעד לפני שנה נחשבו חסינים לחלוטין.

 

איי קיימן - המטרה המועדפת על ברק אובמה, וכנראה מסיבה טובה. האי הקטן נהנה ממונטין של סודיות ושל מסים נמוכים.

הסיטי של לונדון - מוקד להעברה אנונימית של כספים לתוך לונדון בקנה מידה רחב.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: מקלטי המס הטובים בעולם (10 תמונות)

אירלנד - ניסתה למצב את עצמה למיסוי נמוך באירופה. נראה שהכל הלך כמו שצריך עד למשבר הכלכלי שחשף כי הרגולציה במדינה הייתה חלשה.

ברמודה - המקום המועדף על חברות אמריקאיות שמחפשות מקום חדש ונטול מסים למשרדים הראשיים, וזאת בעודן שומרות את רוב הפעילות בארצות הברית, שבה המסים גבוהים.

סינגפור - עושה ככל יכולתה לתפוס את מקומה של שוויץ.

בלגיה - זה אמנם נשמע מפתיע, אבל בלגיה פועלת בחשאיות בשנים האחרונות כבעלת משטר מיסוי נמוך לחברות ואינה מספקת מידע על חשבונות בנק המוחזקים במדינה.

הונג קונג - מקלט מס בריטי לשעבר. חשאיות גבוהה ומסחר בהיקף גדול עוזרים להסתיר את התזרימים הלא חוקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
ל-14, עו"ד הנר, לי זה נשמע מסוכן
מה שאתה מציע זה לבנות מבנה משפטי מסובך ואחרי זה להביא את הכסף לארץ ולאומר תה-דהההה. לא נראה לי שזה יעבוד. ראשית מס הכנסה ידרוש לדעת איך הכסף הגיע אלייך, אם אתה לא תספר את האמת, פקיד שומה יפעיל את סעיף 86 שהינו סעיף נגד עסקאות מלאכותיות קרי עסקאות שאין להם טעם מסחרי. אחרי דיון במס הכנסה וסיפור עם מניות למוכ"ז, אתה תצטרך להסביר מה הטעם הכלכלי בכל הטררם הזה ולי לא נראה שיש טעם כלכלי כלשהו. לאחר מכן מס הכנסה יגיד לך לשלם ריבית ופיגורים וקנס וזה במקרה הטוב. רבותי: לא משנה איזה סיפור משפטי עורך דין ירקח לכם, אם אין מאחורי זה הגיון כלכלי, מס הכנסה יגלגל אתכם ממדרגות, במיוחד אם אתם מספרים סיפור של מניות שעובדות בשיטת כסאות מוזיקאליים.
מישקפופר , לאשדוד  |  13.07.10
14.
10 מקלטי המס הטובים באמת
ישראלים הפועלים בחו"ל אינם פטורים ממס בישראל באופן אוטומטי. רק אם החברה מנוהלת מחו"ל, לא תדרוש ממנה רשות המיסים שתשלם מס בישראל. אתרי אינטרנט הפועלים בתחום הגלובלי ואינם קשורים למדינה ספציפית נוהגים להקים את החברה במדינה שהיא מקלט מס. הכוונה למדינה שאינה גובה מיסים מפעילות החברה שמחוץ לגבולותיה. קיימות מדינות רבות המעניקות מקלט מס, ובחלקן החיסיון הוא אבסולוטי. כלומר, אפילו רשם החברות באותה מדינה אינו יודע מיהם בעלי המניות בחברה משום שבעלי מניות אינם נרשמים אצלו. במקום זאת, בעלי המניות מקבלים את שטרי המניות לידם ורשאים להעבירם לכל אחד אחר, כך שלעולם לא ניתן לדעת מיהו בעל המניות בחברה, אלא אם יציג את שטרי המניות (מניות למוכ"ז). לאחר הקמת החברה בחיסיון מוחלט, ניתן לפתוח עבור החברה חשבון בנק בכל אחת ממדינות אירופה. אין צורך להפקיר את הכנסות החברה באיזה בנק קטן באי אקזוטי באוקיינוס. בעלי המניות המעוניינים להיפגש עם כספם בישראל, ישלמו את המס האישי שלהם בסך של עד 25% ויהיו רשאים לרכוש בית וכיוב'. מובן שניתן גם להשקיע את הכסף בחו"ל ולא לייבא אותו לארץ. החיסיון אינו דווקא מרשויות המס בישראל, להן יש צורך לדווח על פי חוק על החזקת המניות בחברה זרה וממילא אין חובה לשלם מס על הכנסות החברה הזרה כל עוד לא מחולקים דיבידנדים לבעלי המניות. לעיתים מדובר בהקמת אתר פוקר או קזינו, ובעלי המניות אינם מעוניינים ששמם ידלוף מאתר godaddy. הכותב מומחה למקלטי מס בעולם ורישיונות לאתרי הימורים. ראה: www.hanner.co.il
עו"ד גבריאל הנר , תל-אביב  |  11.07.10
12.
חוק המילארדרים החדש של ביבי, יאפשר להם לחיות 10 שנים בלי מיסים ובלי דיווח!..למה?
כי אולי הם יואילו בטובם להשקיע כאן(=יקנו דירות שכבר יש להם, יאכלו במסעדות... ועוד קצת). את ההשקעות שלהם הם יעשו לפי כדאיות נטו....וזה לא משנה היכן הם גרים. יותר גן עדן מזה, אין!. ואחרי 10 שנים, הם יתעופפו לגן העדן הבא, שיציע להם חיים ללא מס וללא דיווח(=רמז: אולי הרשות הפלשתינאית? אולי אפילו עזה?...).
רגע שכחתם , גן עדן בגיהנום  |  11.07.10
11.
כמי שחי בבלגיה 5 שנים
יהיה נכון לומר שבלגיה נמצטיינת ''בכלכלה שחורה''גבוהה ביותר במערב אירופה. שכנתה מצפון,הולנד(אלופת העןלם )) מטילה מיסים כבדים מאוד על כל מה שרק אפשר לחשוב עליו.(אפילו בעל כלב מחיוב במיסי עיריה גבוהים). לכן בצפון בלגיה ,ממש ממש קרוב לגבול הולנד בלגיה גרים הולנדים עשירים מאוד, המקום נהפך ל''קולוניית מעלימי המס של הולנד''.
וופל עם גבינת GOUDA , LALA  |  11.07.10
לכל התגובות