אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן גרופ תמכור 7 דונם על חוף הים בחדרה תמורת כ-27 מיליון שקל צילום: זהר שחר

אספן גרופ תמכור 7 דונם על חוף הים בחדרה תמורת כ-27 מיליון שקל

הרוכש עודד תורג'מן מחברת אמירי גן מתכוון להקים על הקרקע כ-50 יחידות נופש מלונאיות

12.07.2010, 12:00 | דותן לוי

חברת אספן גרופ חתמה על הסכם למכירת 20% מחטיבת קרקע בשטח של כ-35 דונם בחדרה בתמורה ל-27 מיליון שקל.

מדובר בקרקע שממוקמת בסמוך לחוף הים צפונית לגבעת אולגה ולפרויקט כפר הים. לקרקע בשטח 7 דונם זכויות בנייה בהיקף של כ-6,375 מ"ר מתוך זכויות בהיקף כולל של כ-32,500 מ"ר שברשות החברה. הרוכשת, חברת אמירי זכרון יעקב שבבעלות עודד תורג'מן צפויה להקים 50 יחידות נופש מלונאיות בשטח כולל של 7,500 מ"ר בנוי (ברוטו).

אספן רכשה את הקרקע בשנת 1992 יחד עם קרקעות נוספות בשטח של 113 דונם בתמורה ל-48 מיליון שקל. חטיבת הקרקע שנמכרה רשומה בספרי אספן לפי שווי של כ-35 מיליון שקל. לפני כשנתיים בעקבות חוק החופים קבע שמאי מטעם החברה, כי יש להפחית את ערך הקרקע בכ-14 מיליון שקל אך כעבור שנה בוטלה ההפחתה לאחר שנקבע כי חוק החופים אינו משפיע על התב"ע של הקרקע.

על פי ההסכם אספן גרופ צפויה לקבל תמורה כספית נוספת במידה והרוכשת תמכור יחידות מלונאיות לפי מחיר שיעלה על 525 אלף דולר ליחידה, וכן במקרה שבו הרוכשת תבקש לנצל זכויות בנייה גדולות יותר בעת הקמת הפרויקט. בנוסף, שתי החברות סיכמו כי בשלב השני של העסקה, תתבצע עסקת קומבינציה בין הצדדים, כך שהרוכשת תבנה שטח של 2,500 מ"ר עבור המוכרת, במקביל לבניית שטח בהיקף דומה במסגרת הפרויקט עבור עצמה.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, אמר היום: "העיסקה הנוכחית ממחישה חלק מהפוטנציאל החבוי בנכסיה היזמיים של אספן, שעשוי לקרום עור וגידים. מדובר בנכס המוחזק על ידי החברה שנים ארוכות. אנו מקווים, שעם התממשות העסקה בעתיד יווצר ערך לשני הצדדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות