אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר רכישת אמרז: קרגל נכנסת לרשימת המעקב צילום: אוראל כהן

לאחר רכישת אמרז: קרגל נכנסת לרשימת המעקב

מידרוג: "בטווח הקצר־בינוני עלולות להיות השלכות שליליות על דירוג קרגל"

13.07.2010, 08:42 | נעמה סיקולר

בעקבות העסקה לרכישת אמרז הכניסה מידרוג את דירוג האג"ח של קרגל, ברמה A3, לרשימת מעקב, וציינה כי "השלכות העסקה על הדירוג בטווח הקצר־בינוני יהיו שליליות או ניטרליות". קרגל טרם פירטה כיצד בכוונתה לממן את העסקה, שבמסגרתה תשלם לבעלי אמרז 475 מיליון שקל.

סימן השאלה הגדול מרחף מעל מרכיב המזומן בעסקה, 275 מיליון שקל. היתרה תשולם בצורת דיבידנד שיועבר לבעלי המניות בעת השלמת העסקה. בקופת קרגל היו בסוף הרבעון הראשון 18 מיליון שקל בלבד.

העסקה, שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט", עתידה להפוך את קרגל למובילה בשוק האריזות. כיום היא פעילה בתחום אריזות הקרטון וכן בתחום אריזות הפלסטיק (באמצעות החברה־הבת פלסטו שק), שעתיד להתחזק משמעותית.

בעלי קרגל הם סי.אי קרטון (54.7%) של ניר דור (לשעבר מנכ"ל מי עדן), עמירם ויהושע לוינברג (ממייסדי גילת), גבי נגר, וכן כלל תעשיות שבשליטת נוחי דנקנר ואבי פישר (26.4%) וקרן סקיי של צבי יוכמן וניר דגן (15.1%). סי.אי. קרטון רכשה את השליטה בקרגל ב־2004 אחרי שהחברה הציגה הפסד מתמשך, ומאז ביצעה מהלכי התייעלות ששיפרו את מצבה.

אמרז, חברת האריזות של שלומי פוגל וקוקה־קולה, היא יצרנית אריזות הפלסטיק הגדולה בישראל ומחזור המכירות שלה מוערך ב־400 מיליון דולר. בעליה הם החברה המרכזית למשקאות של מוזי ורטהיים (20%) ושלומי פוגל, בעל השליטה באמפא (50%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות