אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים האירופאים מקווים להקלה בחוקי הלימות ההון

הבנקים האירופאים מקווים להקלה בחוקי הלימות ההון

בראש המאמצים לדחיית יישום כללי הלימות ההון של באזל עומדות צרפת וגרמניה, כך על פי פרסומים בבלומברג

13.07.2010, 13:45 | בלומברג

הבנקים האירופים שמשקיעים רבים הטילו ספק ביכולתם לעמוד במשברי חובות ממשלתיים, מקווים לזכות במעט הקלה השבוע בבאזל שבשוויץ, שם ייפגשו רגולטורים מ-27 מדינות כדי לעצב חוקי הלימות הון חדשים.

בראש המאמץ לצנן את הסטנדרטים המחמירים שהוצעו בשנה שעברה על ידי וועדת הפיקוח על הבנקים של באזל, ולהעניק יותר זמן ליישמם, עומדות צרפת וגרמניה, כך לדברי בנקאים, רגולטורים ולוביסטים המעורבים בשיחות. נציגים מארצות הברית ובריטניה, המעוניינים להפחית את לקיחות הסיכונים במערכת הבנקאית מוכנים להתפשר בנוגע להגדרת ההון העצמי המינימאלי הנדרש כדי להגיע להסכם בפגישה שתחל מחר.

וויתור נוסף יערב גם הענקת תקופות מעבר של עד עשר שנים, כדי להקל על החששות של חלק מהמדינות החברות שהבנקים והכלכלות שלהן לא יוכלו לשאת בנטל של דרישות הון מחמירות יותר עד שההתאוששות לא תתייצב. כתוצאה מכך, סכום ההון שהבנקים האירופיים יצטרכו לגייס בשנתיים הבאות לא יהיה גבוה כפי שהמשקיעים חששו.

"הפוליטיקאים בגרמניה ובצרפת חוששים בנוגע להשפעה של הכללים על הכלכלות שלהן", אומר כריס בייטס, עורך דין לענייני רגולציה במשרד קליפורד צ'אנס בלונדון. "באזל הצליחה לאחד מערכות בנקאיות שונות וכלכלות. לא מדובר רק במשטר הון. זוהי תצוגה של שיתוף פעולה בינלאומי. כך שארצות הברית ובריטניה לא יכולות לאפשר לו להתפרק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות