אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יריית הפתיחה של עונת הדוחות בישראל: גידול של 32% ברווח הנקי של מרחב

יריית הפתיחה של עונת הדוחות בישראל: גידול של 32% ברווח הנקי של מרחב

הדו"ח הראשון לרבעון השני של 2010 פורסם היום על ידי יצרנית הכלים הסניטריים והאינסטלציה מרחב. הרווח הנקי הסתכם ב-8.6 מיליון שקל

13.07.2010, 14:19 | שניר הנדלר

עונת הדו"חות המקומית נפתחה היום (ג') עם פרסום התוצאות הכספיות של קבוצת מרחב לרבעון השני של 2010. הכנסות קבוצת מרחב שבשליטת קרן פימי (36.6%) וכתר פלסטיק (35.6%) הסתכמו ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני ב-65.2 מיליון שקל – צמיחה של 7.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה במכירות מרחב נבעה בעיקר מהגדלת נתח השוק של החברה והצמיחה בשוק המקלחונים בו פועלת מרחב תחת המותג חמת.

 

העלייה במכירות הקבוצה בשילוב קיצוץ בהוצאות התפעוליות הביאה את החברה להציג עלייה של 27.8% בשורת הרווח התפעולי שהסתכם ברבעון השני של השנה ב-11.5 מיליון שקל.

בשורה התחתונה חתם אבנר נחום מ"מ מנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של קבוצת מרחב על רווח נקי של 8.6 מיליון שקל. לשם השוואה, בתקופה המקבילה אשתקד הסתכם הרווח הנקי של הקבוצה בכ-6.5 מיליון שקל.

תזרים המזומנים שנבע מפעילות שוטפת הסתכם בתקופה המדווחת בכ-18 מיליון שקל. בקופת המזומנים של החברה מונחים מזומנים ושווי מזומנים בשווי 875 אלף שקל. הקופה הדלילה של הקבוצה נובעת ממדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה. במהלך הרבעון חילקה מרחב לבעלי המניות דיבידנד בסכום של 15 מיליון שקל.

למרות מדיניות הדיבידנדים המתגמלת של מרחב, בעלי השליטה בחברה – קרן ופימי וכתר פלסטיק – מעוניינים להפיץ עד 20% מאחזקתם המשותפת בקבוצה. במרץ האחרון הודיעו השתיים כי בכוונתן לאתר מפיץ למניות שבעלי השליטה מעוניינים למכור, צעד שלא יתאפשר להן באמצעות מכירה רגילה של המניות בבורסה. נכון להיום השתיים עדיין לא הפיצו את מניותיהן. על פי הערכות, המגמה השלילית שנרשמה לאחרונה בשוק ההון היא שמנעה את הפצת המניות ולא מן הנמנע כי אם ישתפרו התנאים בשווקים ימשיכו השתיים בתוכנית להפצת המניות.

קבוצת מרחב משווקת את מוצריה תחת המותגים חמת (ברזים ומקלחונים), חרסה (כלים סניטריים) וליפסקי (מוצרי אינסטלציה). מרחב היא קבוצת אחזקות ציבורית הקיימת מאז 1951. בשנת 1993 הנפיקה לראשונה מניות לציבור והיום היא נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי שוק של כ-254 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות