אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזענות לשמה באדיבות אתר stihl

גזענות לשמה

הכינו את חולצות הפלנל המשובצות והשחיזו גרזנים ומסורי שרשרת. אליפות העולם ליערנים וחוטבי עצים יוצאת לדרך בשבוע הבא בוויסקונסין

14.07.2010, 11:11 | רועי קורן
נפתח באגדה אורבנית שהיתה באמת: לפני כשנה נפתח ליד ביתי מחלף רעננה צפון. בסמוך לפלא התחבורתי נמצאת רצועת אדמה צרה שמעליה מתנוסס שלט ענק ועליו הכיתוב "יער רעננה". אף שכותב שורות אלו חולף מדי יום בסמוך ליער העבות המובטח בשלט, עדיין לא הצלחתי לאתרו. פה ושם אמנם מבצבצים בשטח כמה זרדים מנומנמים שהצטוו להפוך ליער; אבל אין שם, או בכל מקום אחר בארץ, יער אמיתי. כזה שאפשר לתעות בו שבועות וחודשים, ומעניק את התחושה שרגל אדם טרם דרכה במקום.

בחלק ממדינות אירופה ובצפון אמריקה יש לא מעט כאלו, ומטבע הדברים, תעשיית העץ היא מענפי התעשייה הראשיים בהן. תהליך כריתת העצים, הובלת הגזעים על פני הנהרות ועיבוד העץ בהמשך הולידו שורת מקצועות יערנות. בתהליך אבולוציוני טבעי ביותר הובילה ההתמקצעות לצורך האנושי הבסיסי: לברר מיהו חוטב העצים המיומן מכולם. איפה שיש שאלות יש גם תשובות, וכמו בהרבה מקרים אחרים, תמיד יש מישהו שיקפוץ על המציאה ויארגן אליפות רשמית או סדרה של תחרויות.

אחת כזאת, הנקראת בשם היומרני "Lumberjack World Championship", תתקיים במשך שלושה ימים בעיירה הייוורד (Hayward) שבמדינת וויסקונסין מ־23 ביולי. כך שיש לכולנו מספיק זמן לצמח זקן, לרכוש חולצה משובצת ואוברול ג'ינס להצטייד בגרזן או מסור ראויים.

לאורך התחרות יתחרו זה בזה זוגות של גברים מזוקנים ומסוקסים (וגם נשים) במגוון ענפי יערנות: ביקוע גזעים אופקיים ואנכיים בגרזן אדיר ממדים, טיפוס בעזרת רצועת עור על גזע חלק לגובה של כ־30 מטרים, והדובדבן שבקצפת - מסורי השרשרת המונעים בבנזין יבתרו בצווחת מנוע קורות עץ מכל כיוון. המטרה בכל משימה היא קביעת הזמן הקצר ביותר הדרוש להשלמתה. בשולי תחרויות ההארד־קור מתקיימות באירוע כזה גם תחרויות עממיות יותר: עמידה והליכה על גזעי עץ צפים, תחרויות לבניית דוברות ורפסודות ועוד ועוד.

מתיזים שבבים בתחרות "Stihl Timbersport Series". פרוס דק-דק, באדיבות אתר stihl מתיזים שבבים בתחרות "Stihl Timbersport Series". פרוס דק-דק | באדיבות אתר stihl מתיזים שבבים בתחרות "Stihl Timbersport Series". פרוס דק-דק, באדיבות אתר stihl

אחת מיצרניות מסורי השרשרת הגדולות בעולם, חברת שטיל (Stihl) הגרמנית, מקיימת גם היא סדרת תחרויות, ושמה "Stihl Timbersport Series". הסדרה נודדת באירופה ובצפון אמריקה ומוכיחה את עצמה כמושכת קהל אלפים וכאלמנט שיווקי מוצלח ביותר עבור החברה, שהיא כיום המובילה בצפון אמריקה במכירת מסורי שרשרת. ויש סיבה לכך: כשמיליוני אירופים, אמריקאים וקנדים בונים את בתיהם מחומר הגלם הזמין ביותר בסביבתם ומחממים את בתיהם בעץ בחורפים ארוכים ומושלגים, מסור שרשרת הוא הכרח ולא קפריזה של בודדים. כך הופך שוק מסורי השרשרת לענף המגלגל מאות מיליוני דולרים בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות