אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השימוע ממשיך: חברות הסלולר יפגשו עם נציגי משרד התקשורת השבוע צילום: אוראל כהן

השימוע ממשיך: חברות הסלולר יפגשו עם נציגי משרד התקשורת השבוע

הפגישות יעסקו בהשפעת הפחתת דמי הקישוריות על שוק התקשורת. הן נערכות במקביל לבדיקה של טענות החברות על טעויות שנפלו בחישוב דמי הקישוריות

13.07.2010, 19:42 | גילעד נס

נציגי חברות הסלולר יפגשו השבוע שוב עם גורמים במשרד התקשורת, במטרה ללבן סוגיות נוספות הקשורות לדמי הקישוריות.

בשבוע שעבר נפגשו חברות הסלולר עם בכירי המשרד, בנוכחות שר התקשורת, משה כחלון, במה שנדמה כהליך האחרון בשימוע בטרם יקבל השר את החלטתו הסופית. עם זאת, לאחר הפגישות העניק השר כחלון שהות של 3 שבועות לחברת הייעוץ NERA לבדוק את טענות חברות הסלולר ולהציג את ממצאיה.

הפגישות הנוספות השבוע מתקיימות לבקשת חברות הסלולר, הטוענות כי לא ניתנה להן שהות מספקת בכדי לעבד את הנתונים שהציגה NERA. במשרד התקשורת אישרו כי הצוותים יפגשו שוב, וזאת על מנת למנוע טענות על כך שהמשרד נמנע מלאפשר לחברות לזכות בהליך שימוע ראוי.

הפגישות בשבוע שעבר נערכו בנוכחות נציגי NERA, על מנת להציג בפניהם את הטעויות לכאורה שמצאו חברות הסלולר בעבודת חברת הייעוץ. הפגישות השבוע יעסקו בעיקר בטענות חברות הסלולר על ההשפעה הרוחבית של הפחתה דרסטית של דמי הקישוריות על שוק התקשורת, שלטענת החברות לא נבחנה בעבודת משרד התקשורת.

סביר להניח כי בדיונים תעלה גם האפשרות להעלאת התמלוגים שמשלמות חברות התקשורת מתוך הכנסותיהן. כזכור, משרד האוצר חשף בשבוע שעבר במסגרת הצעת התקציב הדו שנתי כי בניגוד למגמת הפחתת התמלוגים, יעלה את התמלוגים בשנים 2011-2013 לשיעור של 2%-2.5%.

הוצאה זו לא היתה צפויה עבור חברות הסלולר, ו-NERA לא שילבה הוצאות אלה בעבודתה המקורית בחישוב עלויות החברות ששימש אותה לקביעת עלות דמי הקישוריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות