אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין תבטל את מינויו של מוריס לסטר לדירקטוריון

ביוליין תבטל את מינויו של מוריס לסטר לדירקטוריון

ל"כלכליסט" נודע כי החברה, שזועמת על כך שהמנכ"ל היוצא מכר מניות ביום חתימת ההסכם עם סייפרס ביוסיינס, תבטל את הסכם הייעוץ איתו

14.07.2010, 08:43 | עומר ענבר

ביום שני, במקביל להודעתה על הכוונה להנפיק בנאסד"ק, זימנה ביוליין אר.אקסאסיפת בעלי מניות למינוי מחדש של הדירקטורים בחברה. למרבית ההפתעה, שמו של המנכ"ל הקודם של ביוליין, ד"ר מוריס לסטר, אינו נמנה עם הדירקטורים של ביוליין שבעלי המניות מתבקשים למנות מחדש. זאת אף שנכון להיום לסטר משמש דירקטור ויועץ בחברה, לאחר פרישתו מתפקיד המנכ"ל בתחילת השנה.

ל"כלכליסט" נודע כי לסטר אכן יחדל מלכהן כדירקטור בחברה, וככל הנראה יבוטל גם הסכם הייעוץ שחתם לסטר עם ביוליין במסגרת הסכם המשך העסקתו לאחר שפרש מתפקיד המנכ"ל. חוסר שביעות הרצון של ביוליין מלסטר נובע מרקע עיתוי מכירת מניות של ביוליין על ידי לסטר.

לפני כשלושה שבועות חתמה ביוליין על הסכם למסחור התרופה 1020-BL לסכיזופרניה עם חברת הפיתוח האמריקאית סייפרס ביוסיינס. באותו היום, ועם פתיחת המסחר, המניה זינקה ב־30%, ובסופו של דבר התמתנו העליות והיא סגרה את היום בעלייה צנועה יחסית של 6%. הירידה מרמות השיא שנרשמו באותו היום נבעה בין היתר מכך שלסטר מכר מניות ביוליין ב־6.3 מיליון שקל - ובכך מימש למעשה שליש מאחזקותיו בחברה. מניית ביוליין איבדה מצדה 14% מאז הודעת ההסכם.

גם המשקיעים של סייפרס לא רוו נחת מההסכם עם ביוליין. מאז ההודעה על העסקה ועד אתמול נחתך שווייה ב־50%, והיא נסחרת עתה לפי שווי של כ־80 מיליון דולר, הנמוך משווייה של ביוליין. במסגרת ההסכם סייפרס עתידה להעביר 30 מיליון דולר לביוליין כתשלום ראשוני, וכספים אלה נמצאים בנאמנות וממתינים לקבלת אישור של המדען הראשי להסכם.

 

נוסף על כך אמורה לקבל ביוליין עוד 335 מיליון דולר מסייפרס בכפוף לעמידה באבני דרך ולאורך שנות הפיתוח של המוצר בארצות הברית. לסייפרס כ־100 מיליון דולר בקופתה, ואת 2009 היא סיכמה בהפסד של 28 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות