אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": סוכנות יבוא אישי נוספת תיפתח ברחוב המסגר

בלעדי ל"כלכליסט": סוכנות יבוא אישי נוספת תיפתח ברחוב המסגר

בקרוב במעוז היבואנים - אולם תצוגה של רכבי יבוא אישי, שיציע מרצדס E CLASS ב-415 אלף שקל, לעומת 530 אלף שקל אצל היבואן המורשה

14.07.2010, 17:08 | תומר הדר

רחוב המסגר היווה מאז שנות ה-70 מרכז פעילות סואן עבור יבואניות הרכב הוותיקות, כשבין סוכנויות הרכב הפעילות ברחוב ניתן למנות את אלה של קיה, מיצובישי, סובארו, מיני וב.מ.וו. אולם, לאחרונה החלו להגר לרחוב המסגר מתחרותיהם המושבעות של יבואני הרכב - סוכנויות היבוא האישי.

ל"כלכליסט" נודע שבשבועות הקרובים צפוי להיפתח ברחוב המסגר, בסמוך לסוכנות לנד רובר, אולם תצוגה של רכבי יבוא אישי, אשר יופעל על ידי חברת "מיאמי מוטורס". מיאמי מוטורס מצטרפת לסוכנות "הינומה מוטורס" השוכנת ברחוב המסגר, בסמוך לאולמות התצוגה של ב.מ.וו ושל סוזוקי.

מרצדס אי קלאס. 415 אלף שקל ביבוא אישי, לעומת 530 אלף שקל אצל היבואן המורשה מרצדס אי קלאס. 415 אלף שקל ביבוא אישי, לעומת 530 אלף שקל אצל היבואן המורשה מרצדס אי קלאס. 415 אלף שקל ביבוא אישי, לעומת 530 אלף שקל אצל היבואן המורשה

על פי אתר האינטרנט של מיאמי מוטורס, מחירה של ב.מ.וו X6 שעולה באולם התצוגה הסמוך של קמור מעל 650 אלף שקלים עומד ביבוא אישי על 490 אלף שקלים ואילו מחירה של מרצדס E CLASS קופה ביבוא אישי עומד על 415 אלף שקלים, בניגוד למעל 530 אלף שקלים בסוכניוות היבואן.

רק מתווכים

יצוין שיבוא אישי של רכב למטרת מסחר אינו חוקי, ולכן סוכני יבוא אישי רבים אשר פעילים בתחום ומפרסמים את מרכולתם, הכוללת עשרות מכוניות מדגמים שונים באתרי האינטרנט, מדגישים שלמעשה תפקידם מסתכם רק בתיווך וליווי של הלקוח אשר מבצע את הרכישה בעצמו.

למרות זאת, על פי נתונים של רשות המסים, בפועל במקרים רבים המצב שונה - כך לדוגמה בשנת 2008 פרסמה רשות המיסים שכרבע ממייבאי המכוניות ביבוא אישי, שחלקן הגדול היה מדגמי פאר שונים, נרשמו כנטולי הכנסה, כלומר עניים. הסיבה לכך היא שמדובר לרוב באנשי קש שהמכונית רק נרשמת על שמם כדי שסוכן היבוא האישי יוכל לייבאה ארצה. כעבור שנתיים - פרק הזמן שמייבא הרכב ביבוא אישי חייב להחזיקו - מועברת הבעלות מאיש הקש אל בעליו האמיתי של הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות