אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ר"מ אוסטרליה הכריזה על בחירות; הסוגיה המרכזית: מיסוי חברות הכרייה צילום: בלומברג

ר"מ אוסטרליה הכריזה על בחירות; הסוגיה המרכזית: מיסוי חברות הכרייה

הנושא המרכזי בבחירות שיתקיימו בחודש הבא הוא גובה המס שישלמו חברות כמו BHP ביליטון וריו טינטו, וכן סוגיית האקלים

17.07.2010, 09:47 | בלומברג
ראש ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד, הכריזה על בחירות כלליות פחות מחודש אחרי שהפכה לאישה הראשונה שעומדת בראש המדינה. גילארד הצליחה ליישב מחלוקת עם חברות הכרייה שבזכותה קיבלה את התפקיד לאחר הדחתו של ראש הממשלה הקודם, קווין ראד.

גילארד הודיעה כי הבחירות יתקיימו ב-21 באוגוסט, מתוך תקווה שהצלחת מפלגת הלייבור להוביל לצמיחת הכלכלה במהלך המשבר העולמי תעזור להבטיח את בחירתה מחדש לשלטון. "אני רוצה לשמור על כלכלה חזקה, כך שאנשים יוכלו ליהנות מההטבות של העבודה", אמרה גילארד לכתבים, "אנחנו לא צריכים לפחד מהעתיד, אנחנו יכולים לנהל ביחד אתגרים גדולים כמו שינויי האקלים".

הבחירות יקבעו האם חברות משאבים כמו BHP ביליטון וריו טינטו ישלמו מסים גבוהים יותר, מדיניות שקידם ראד, ולמעשה הובילה להדחתו, ובוטלה עם כניסתה של גילארד לתפקיד לפני כחודש. ב-2 ביולי הודיעה גילארד כי הגיעה להסכמה עם החברות, לפיה יוטל מס מופחת. היא הורידה את המס המתוכנן ל-30% מרווחי הפחם והברזל מ-40% על כלל הרווחים. הבחירות יתמקדו גם בנושא האקלים, והסקרים מצביעים על מירוץ צמוד. 

יריבה של גילארד, טוני אבוט, מקואליציית הליברל נשיונל הבטיח לא לאמץ את המס, אותו תיאר כעונש על התעשייה הרווחית ביותר במדינה. אבוט מקווה להפוך את הלייבור למפלגה הראשונה שלא תיבחר לכהונה שנייה מזה 80 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות