אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי חודש וחצי בלבד: רפי שדה פורש מתפקיד יו"ר ישרוטל

אחרי חודש וחצי בלבד: רפי שדה פורש מתפקיד יו"ר ישרוטל

שדה אמר ל"כלכליסט": "הגעתי למסקנה שתפקיד היו"ר אינו ממלא אותי מחד גיסא, ואינו מאפשר לי לכהן בתפקידים אחרים מאידך גיסא"

17.07.2010, 18:15 | סיון איזסקו

יו"ר רשת המלונאות ישרוטל, רפי שדה, הודיע בסוף השבוע על פרישתו מהתפקיד - לאחר חודש וחצי בלבד. לפני כהונתו הקצרה בתפקיד יו"ר החברה שימש שדה מנכ"ל ישרוטל במשך כ-25 שנה.

לפני חודש וחצי דיווחה ישרוטל כי שדה ימונה ליו"ר וכי תנאי העסקתו ייקבעו בתוך 45 יום. כאמור, בסוף השבוע, עם חלוף 45 יום ממועד מינויו, הודיע שדה כי החליט לפרוש. בשיחה עם "כלכליסט" הוא מסביר: "הגעתי למסקנה שתפקיד היו"ר אינו ממלא אותי מחד גיסא, ואינו מאפשר לי לכהן בתפקידים אחרים מאידך גיסא - ולכן הודעתי על פרישתי".

לדבריו, "עוד לא בדקתי מה האפשרויות העומדות לפני כיום, אך אני מניח שאפנה לדרך עצמאית ובשבועות הקרובים אגבש החלטה לגבי ההמשך". אחת האפשרויות ששדה שוקל היא מתן ייעוץ לחברות בענף המלונאות והתיירות.

שדה יפרוש מתפקידו בסוף אוגוסט, וימשיך ללוות את החברה עד סוף השנה בהשלמת הקמת מלון "ישרוטל בראשית". כמו כן ימשיך לייעץ לפרויקטים של בעל השליטה בקפריסין עד סוף השנה. החברה ציינה כי העלות הנוספת שתרשום בגין סיום הסכם העסקתו של שדה תסתכם בכ-3.1 מיליון שקל.

במקביל דיווחה ישרוטל כי שכרו של המנכ"ל החדש ליאור רביב יעמוד על 113 אלף שקל בחודש. כמו כן הוא יקבל בונוס בשיעור של 0.8% מהרווח התפעולי השנתי בנטרול פחת, וכן מענק מיוחד בגובה 14 משכורות (1.25 מיליון שקל) אם ימשיך למלא את תפקידו עד סוף 2012. עוד נקבע כי לרביב יינתן מצנח זהב אם יישאר בתפקידו עד 2027. מדובר במענק בגובה 0.17% מהרווח התפעולי בנטרול פחת החל מיום מינוי למנכ"ל ועד 2027. אם המנכ"ל יפרוש לפני 2018 הוא לא יהיה זכאי למצנח הזה, ואם יפרוש בין 2018 לבין 2027 יהיה זכאי לכ-50% מהמצנח.

רביב מועסק בחברה זה כ-25 שנה. בתפקידו האחרון שימש סמנכ"ל התפעול. ההחלטה על מינוי של רביב למנכ"ל התקבלה לפני כחודש וחצי בעת שהוחלט על מינוי של שדה ליו"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות