אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדום אדום

אדום אדום

היינות האדומים של יקב אדיר מופקים במהדורות מוגבלות ומפגינים איכות גבוהה. ומהטרוארים של הגליל העליון אל היין היקר בעמק נאפה

18.07.2010, 10:12 | שלמה פפירבלט

בלב לבו של אחד הטרוארים המצוינים של ישראל, אזור כרמים בגליל העליון הנותן כמה מן היינות המקומיים הגדולים, בחרה משפחת רוזנברג להקים לפני 15 שנה את מחלבת אדיר. מאוחר יותר, כאשר סיים בן המשפחה אבי רוזנברג את לימודי היין במכללת תל־חי, הוחלט להקים בסמוך למחלבה, שבאזור התעשייה דלתון, גם יקב. מאלפים בודדים של בקבוקים התפתח יקב אדיר והגיע לתוצרת של כ־30 אלף בקבוקים בשנה, אך מה שמרשים יותר הוא האיכות הגבוהה שאליה טיפסו היינות האחרונים שיצאו תחת ידיו של רוזנברג.

אדיר, שיראז, 2008, צילום: דרור ארצי אדיר, שיראז, 2008 | צילום: דרור ארצי אדיר, שיראז, 2008, צילום: דרור ארצי

הכרמים של יקב אדיר נמצאים באזור כרם בן זימרה, בגובה 870 מטרים מעל פני הים, והם נהנים מהמיקרו־אקלים המיוחד של המקום, ובמיוחד הלילות הקרירים בתקופת ההבשלה. זהו אזור של זנים אדומים במיוחד, והיינות של יקב אדיר אכן מתרכזים באדום.

אדיר, קברנה סוביניון, כרם בן זמרה, 2008. עשוי על טהרת הזן בבציר ידני ובררני, אשר התיישן במשך 384 ימים בחביות עץ, רובן צרפתיות ומקצתן אמריקאיות. לאחר המזיגה היין מגלה בכוס גוני אדום כהה הנותנים תחושה של סמיכות. כאשר הוא נפתח, נשלח אל האף זר ניחוחות טוב של פרי יער אדום, קסיס, דובדבן שחור וריבתי ותבלינים מעץ החבית. על החך הוא עשיר וטעים, והסיומת שלו סבירה. נעשו ממנו מעט פחות מ־5,000 בקבוקים. מחיר: כ־90 שקל.

אדיר, שיראז, 2008. עשוי 100% ענבי שיראז שנבצרו ידנית ותירוש שהופק בעדינות רבה וללא סחיטה. היין תסס באטיות יחסית ומאוחר יותר התיישן במשך 238 ימים בחביות עץ אלון, בעיקר מתוצרת צרפתית. התוצאה היא קפיצת מדרגה איכותית ביחס ליינות היקב: מדובר ביין אלגנטי, בעל גוף ונוכחות, מהנה ומרשים. יש לו גוון אדום־שחור בעל מעמקים וארומות מסעירות של פרי, עם נגיעות נכונות של עישון ותבלינים. על הלשון הוא מורכב ועשיר, נדיב בטעמיו, והסיומת שלו ארוכה ומענגת. כ־3,900 בקבוקים נעשו ממנו. מחיר: 120 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות