אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אקסלנס רוצה את הקרנות של מרכנתיל

בלעדי ל"כלכליסט": אקסלנס רוצה את הקרנות של מרכנתיל

מרכנתיל מבקש עבור פעילות קרנות הנאמנות מחיר המשקף מכפיל של 2.5 על היקף הנכסים המנוהלים

21.07.2010, 08:57 | רחלי בינדמן

בנק מרכנתיל מנהל מגעים למכירת קרנות הנאמנות שלו לבית ההשקעות אקסלנס - כך נודע ל"כלכליסט". בחודשים האחרונים ניהל הבנק מגעים למכירת פעילות הקרנות בניהולו של עופר מריאש עם כמה גופים מוסדיים, אולם ל"כלכליסט" נודע כי בתקופה האחרונה עיקר תשומת הלב עברה למגעים עם אקסלנס.

מרכנתיל, שבבעלות בנק דיסקונט, מחזיק ב־19 קרנות נאמנות המנהלות נכסים בהיקף כולל של 540 מיליון שקל. מבחינת סוגיית המחיר, מחצית מהקרנות של הבנק הן קרנות כספיות, הגובות דמי ניהול נמוכים במיוחד. עבור קרנות אלה מבקש מרכנתיל כחצי מיליון שקל בלבד. עבור המחצית השנייה, הכוללת את הקרנות המסורתיות, מבקש הבנק סכום שנע בין 6 ל־6.5 מיליון שקל, מחיר המשקף מכפיל של 2.5 על הנכסים המנוהלים באותן קרנות.

גורמים בענף טוענים כי מרכנתיל מעוניין למכור את הקרנות במחיר גבוה בעקבות ההצלחה במכירת קופות הגמל שלו לבית ההשקעות הדס ארזים תמורת 79 מיליון שקל - מחיר המשקף מכפיל של 4.25 על שווי הנכסים המנוהל בקופות.

עם זאת, גורם בשוק שהתעניין בעבר ברכישת הקרנות ציין כי לא התרשם מהיסטוריית התשואות שלהן ומרמת הדירוג שלהן במערכות הייעוץ של הבנקים. מסיבה זו החליט שלא להמשיך במגעים.

בהיותו בנק קטן אושר למרכנתיל במסגרת רפורמת בכר למכור את הקרנות שברשותו עד אוגוסט 2013. עד היום רק מרכנתיל ויובנק טרם מכרו את פעילות קרנות הנאמנות שלהם.

מאקסלנס נמסר בתגובה כי "כחברה ציבורית, אקסלנס מדווחת על עסקאות שהיא מבצעת". תגובת בנק מרכנתיל לא התקבלה עד לסגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות