אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גאון אחזקות בדרך למחוק את גאון אגרו מהמסחר צילום: אסף ישראלי

גאון אחזקות בדרך למחוק את גאון אגרו מהמסחר

גאון אחזקות רכשה משותפיה רוברט פקטור וקובי אופק 25% ממניות גאון אגרו תמורת 38 מיליון שקל ולפי שווי של 154 מיליון שקל

21.07.2010, 09:08 | גולן חזני

גאון אחזקות רוצה למחוק את החברה־הבת גאון אגרו מהבורסה. החברה־האם - שבשליטת משה גאון ושמנוהלת בידי שי פרמינגר - דיווחה אתמול כי רכשה משותפיה רוברט פקטור וקובי אופק 25% ממניות גאון אגרו תמורת 38 מיליון שקל ולפי שווי של 154 מיליון שקל, השקול להיקף ההון העצמי של גאון אגרו.

גאון אגרו מרכזת את פעילות המים של קבוצת גאון, ובמקביל לרכישה פרסמה גאון אחזקות הצעת רכש ליתרת המניות שבידי הציבור (16%) במחיר של 10.99 שקלים למניה. זהו המחיר שבו רכשה גאון אחזקות את מניותיהם של פקטור (17%) ואופק (8%), והוא גבוה ב־35% ממחיר מניותיה של גאון אגרו הנסחרת בבורסה לפי שווי של 113 מיליון שקל.

לדברי שי פרמינגר, "הצעת הרכש נועדה לפשט את המבנה הארגוני של גאון אחזקות, ולהביא לחיסכון בעלויות אחזקתה של חברה ציבורית, כאשר בפועל הסחירות במניות גאון אגרו נמוכה ביותר ולכן אין יתרון בהיותה חברה ציבורית". על פקטור ואופק אמר פרמינגר כי "הם הולכים איתנו דרך ארוכה".

משה גאון, המשמש יו"ר גאון אחזקות, הסביר כי "הצבנו לעצמנו יעד להיות שחקן מוביל בתחום המים, וגם החלטנו להגדיל את אחזקותינו בחברות שלנו בכל הזדמנות שתיווצר. כך אנו עושים גם היום בהשלמת הרכישה של מניות השותפים בגאון אגרו ובעלייה לאחזקה מרכזית בחברה שאותה אנו רואים כזרוע מרכזית וחשובה בתוכניות שלנו".

משה גאון הגדיל באחרונה את אחזקותיו בגאון אחזקות, והוא מחזיק ישירות ב־14% מהחברה ובעוד 20% באמצעות גאון השקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות