אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוזיאון אוסטרי ישלם 19 מיליון דולר לעיזבונה של ניצולת שואה צילום: בלומברג

מוזיאון אוסטרי ישלם 19 מיליון דולר לעיזבונה של ניצולת שואה

הרשויות בארה"ב החרימו את "הפורטרט של וואלי" לאחר שעלה החשד שהוא נגנב מליאה בונדי ג'ראי. משפחתה: "הצדק נעשה"

21.07.2010, 16:35 | סוכנויות הידיעות

מוזיאון אוסטרי הסכים לשלם לעיזבונה של סוחרת אמנות יהודיה 19 מיליון דולר תמורת ציור שהנאצים גנבו ממנה במהלך מלחמת העולם השנייה.

אתר ה-BBC מדווח כי המחלוקת סביב הציור החלה לאחר שמוזיאון ליאופולד השאיל את "פורטרט של וואלי" (Portrait of Wally) של אגון שילה למוזיאון לאמנות מודרנית של ניו יורק ב-1997. הרשויות האמריקאיות החרימו את הציור ב-1998 לאחר שעלה החשד שהוא נגנב מליאה בונדי ג'ראי, שנפטרה ב-1969. משרד התובע הכללי של מנהטן פצח בחקירת הטענות לפיהן הציור נגנב לאחר שג'ראי אולצה למכור אותו במחיר מוזל לאספן אמנות נאצי.

הצעת חוק לאישור הממשלה הנחה של עד 50% בחשמל לניצולי שואה הצעת החוק של ראש הממשלה ושר התשתיות רלבנטית לכ־7,200 ניצולים. עוזי לנדאו: "רבים מדי מקרב הניצולים לא חיים בכבוד הראוי להם" ליאור גוטמן, 5 תגובותלכתבה המלאה

בני משפחתה מסרו כי ההסכם מייצג את שוויו האמיתי של הציור. "הצדק נעשה", הצהירו. אם כי בעת השאלתו למוזיאון הניו יורקי, ביחד עם עוד 100 יצירות, השווי שלו הוערך ב-2 מיליון דולר.

"סוף כל סוף, לאחר 70 שנים, העוולות שגרמו לליאה בונדי ג'ראי זוכות להכרה ובמידה מסוימת מתוקנות", הכריזו בעלי העיזבון. עורך הדין פריט בהרארה מסר כי ההסכם "מסמל צעד קטן נוסף לקראת צדק לקורבנות של גניבת נכסים במהלך מלחמת העולם השנייה".

השופטת לורטה פרסקה דחתה את טענת המוזיאון כי הציור לא היה רכוש גנוב. לטענת מוזיאון ליאופולד הוא רכש את הציור מבעליו החוקיים לאחר המלחמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות