אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בכנסת: יוקם בית משפט כלכלי צילום: shutterstock

אושר בכנסת: יוקם בית משפט כלכלי

בביהמ"ש המחוזי בת"א תוקם מחלקה כלכלית בה יכהנו 3 שופטים מקצועיים. ההצעה אושרה ברוב של 23 ח"כים מול מתנגד אחד

21.07.2010, 17:54 | איתי הר אור

מליאת הכנסת אישרה בצהריים בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להקמת בית משפט כלכלי בישראל. הכנסת אישרה את הצעת החוק ברוב של 23 חברי כנסת מול מתנגד אחד. חבר הכנסת שהתנגד להצעת החוק הוא אילן גילאון (מרץ).

על פי הצעת החוק, תוקם בבית המשפט המחוזי בתל אביב מחלקה כלכלית שבה יכהנו שלושה שופטים מקצועיים שידונו בעניינים כלכליים כפי שהוגדרו בחוק עצמו. מדובר בעניינים אזרחיים ופליליים לפי חוק החברות וחוק ניירות ערך.

לפני כשבועיים קבעה ועדת חוק חוקה ומשפט כי בעוד חמישה חודשים יוקם בית משפט חדש בישראל: המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הידועה יותר בכינויה כ"בית המשפט הכלכלי" תוקם ב-15 בדצמבר השנה. 

לפני כחודש התבטאה נשיאת ביהמ"ש העליון, השופטת דורית ביניש, בעד הקמתו של בית המשפט הכלכלי. "היום אנו צריכים יותר התמקצעות, העולם העשיר של המשפט מצדיק התמקצעות", אמרה הנשיאה בחגיגות 40 שנה לפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן,

"נושאים עסקיים מסחריים מגיעים לביהמ"ש, הדינמיקה שלהם היא שונה, פתרון של הליך משפטי אינו תמיד מתאים בתחום זה. אני חושבת שהגיע הזמן לשנות את הפרוצדורה האזרחית שלנו כדי שההליכים יוכלו להתברר באופן מעשי ויעיל יותר". ביניש התנגדה בעבר לצעד הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות