אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח הנקי של סינג'נטה ירד ל-1.25 מיליארד דולר במחצית השנייה צילום: בלומברג

הרווח הנקי של סינג'נטה ירד ל-1.25 מיליארד דולר במחצית השנייה

אמיר אדר ממגדל שוקי הון: "תוצאות סינגנטה ממחישות פעם נוספת את רמת הנראות הנמוכה של החברות בענף ההגנה על הצומח, לצד הצורך בתמהיל הכנסות מאוזן"

22.07.2010, 10:23 | שהם לוי

סינג'נטה, היצרנית הגדולה בעולם של מוצרים כימיים להגנת הצומח, הודיעה כי הרווח הנקי למחצית הראשונה שלה ירד בעקבות גידול במלאים של חומרי הדברה למזיקים ומוצרים להגנת הצומח בצפון ארה"ב. הרווח הנקי של סינג'נטה ירד ל-1.25 מיליארד דולר, או 13.39 דולר למניה בהשוואה ל-1.4 מיליארד דולר, או 14.96 דולר למניה.

תוצאותיה של סינג'נטה ברבעון השני היו נמוכות מתחזיות האנליסטים: החברה דיווחה על הכנסות של כ-3.2 מיליארד דולר לעומת ממוצע תחזיות של 3.3 מיליארד דולר.

 

סינג'נטה מציינת שמכירותיה בצפון אמריקה נפגעו מירידת מחירים, גם אלה של הגלייפוסט, חומר הדברה לא סלקטיבי שמוכרת גם מכתשים אגןהישראלית.

אמיר אדר, אנליסט במגדל שוקי הון אמר בתגובה: "תוצאות סינגנטה ממחישות פעם נוספת את רמת הנראות הנמוכה של החברות בענף ההגנה על הצומח לצד הצורך בתמהיל הכנסות מאוזן".

מניית סינג'נטה איבדה מתחילת השנה 17% במסחר בבורסה בשוויץ, דבר שגרם לירידה שווי השוק של החברה ל-22 מיליארד דולר. החברה דיווחה יחד עם זאת על התקדמות בעסקי הזרעים שלה במהלך הרבעון השני.

מוקדם יותר השנה הייתה זו ניאופארם שהורידה את תחזיות הרווח הנקי שלה לשנה כולה בעקבות מזג האוויר הגרוע באוסטרליה, אירופה וצפון ארה"ב. מזג האוויר הביא לביקושים נמוכים יותר לתכשירי הגנה לצומח.

"כשמסתכלים במצגת של סינג'נטה, החברה מעידה ששוק הגלייפוסט בקנדה ומקסיקו הוא מאוד קשה. הייתה ירידה של 13% בהכנסות של סינג'נטה מהגלייפוסט. ברבעון השני מתוך מוצרי ההדברה הייתה עלייה של 3% בהכנסות מהגנת הצומח. במחצית הראשונה לא היה שינוי בסך הכל", אומר ג'וזף וולף, ראש מחלקת המחקר בברקליס קפיטל בנוגע למכתשים אגן.

"הרבעון השני היה חזק מאוד מבחינתה של סינג'נטה. לסינג'נטה יש תמהיל אחר ממכתשים אחר. כשעושים את ההשוואה בין סינג'נטה למכתשים צריכים להסתכל בראייה שנתית. שוק הגלייפוסט הוא קשה מאוד. הגלייפוסט זה מוצר חשוב מאוד למכתשים אגן לטווח הארוך, אנחנו מאוד חיוביים לגבי הרכישה של מכתשים אגן את אלבאו", אומר וולף.

בעיני מכתשים אגן אחרי הרכישה של אלבאו היא מקום 6 בתחום ההדברה העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות