אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן גייסה 28.5 מיליון שקל והשלימה גיוס של 90 מיליון שקל בחודשיים

אספן גייסה 28.5 מיליון שקל והשלימה גיוס של 90 מיליון שקל בחודשיים

מנורה-מבטחים הפכה לבעלת עניין בחברה – מחזיקה בכ-8.75% מזכויות ההצבעה. אילן גיפמן, החברה תבחן כניסה לשווקים חדשים כמו ארה"ב

22.07.2010, 12:15 | כתב כלכליסט

חברת הנדל"ן אספן גרופ, בניהולו של אילן גיפמן, השלימה אתמול בהצלחה הנפקת זכויות של מניות, וגייסה כ-28.5 מיליון שקל לפי מחיר של 4.8 שקל למניה. בעל השליטה בחברה, רוני צארום, הזרים אל החברה במסגרת ההנפקה כ-15 מיליון שקל, ושמר על שיעור אחזקותיו העומד על כ-53.4% מזכויות ההצבעה. בחודשיים האחרונים השלימה אספן גיוסים של 90 מיליון שקל. 

בין המהלכים שביצעה אספן, הנפקת כתבי אופציה בסך של כ-8 מיליון שקל, מכירה עצמית של איגרות חוב בהיקף של כ-15 מיליון שקל, הנפקת אג"חים שקליות בסכום של כ-40 מיליון שקל, ועתה הנפקת הזכויות. את ההנפקה הנוכחית הובילו החתמים פועלים אי.בי.אי. אקסלנס חיתום; כלל חיתום; איפקס חיתום וניהול הנפקות בע"מ וגיזה שוקי הון.

במקביל, דיווחה אספן, כי מנורה-מבטחים הפכה לבעלת עניין בחברה, וכי היא מחזיקה בכ-8.75% מזכויות ההצבעה בחברה. מנורה-מבטחים הגדילה אחזקותיה בחברה באמצעות רכישות בבורסה, וכן מימשה הזכויות שבידיה במסגרת ההנפקה הנוכחית. מנורה-מבטחים מצטרפת לבעלי העניין המוסדיים הנוספים בחברה, אקסלנס ודש.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, ציין היום: "אנו רואים בהצלחה של הנפקת הזכויות הבעת אמון משמעותית של שוק ההון בחברה. לרשות החברה עומדים כיום מזומנים בהיקף של 220 מיליון שקל, שבכוונתנו להשקיע בעיקר בהגדלת תיק הנכסים שלנו בחו"ל, הן בגרמניה ובשוויץ וכן לבחון השקעה במדינות נוספות כדוגמת ארה"ב ולנצל הזדמנויות עסקיות". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות