אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - סוף לפרשת ההלוואות במנורה: החברה תיקנס ביותר מ-10 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט" - סוף לפרשת ההלוואות במנורה: החברה תיקנס ביותר מ-10 מיליון שקל

מדובר בקנס הגבוה ביותר שהוטל אי פעם על חברת ביטוח. במקביל החליט המפקח על הביטוח כי המנכ"ל ארי קלמן יוכל להישאר בתפקידו

25.07.2010, 06:55 | רחלי בינדמן

חודשים ארוכים לאחר שהתפוצצה מגיעה סוף־סוף לסיומה פרשת ההלוואות הבעייתיות שהעניקה חברת הביטוח מנורה מבטחים ללקוחותיה ללא ביטחונות הולמים. ל"כלכליסט" נודע כי המפקח על הביטוח במשרד האוצר, הפרופ' עודד שריג, החליט להטיל על החברה קנס של יותר מ־10 מיליון שקל, הקנס הגבוה ביותר שהוטל אי פעם על חברת ביטוח. הקנס הגבוה ביותר שניתן עד כה היה בהיקף של 700 אלף שקל לבית ההשקעות הלמן אלדובי על חריגה ממדיניות השקעה.

עוד נודע כי ארי קלמן, מנכ"ל מנורה, לא יודח מתפקידו ולמעט סנקציות נוספות שיוטלו על החברה, שמהותן טרם ידועה, לא צפויים שינויים פרסונליים בצמרת. ההחלטה של שריג ביחס לקלמן התקבלה למרות העובדה שדו"ח הביקורת של הפיקוח קבע כי זה ידע על ההלוואות ואף אישר אותן.

הפרשה נחשפה לראשונה בספטמבר 2009, אז הודיעה החברה כי המפקח על הביטוח החל לבדוק הלוואות שהעניקה ללקוחותיה ללא דרישת ביטחונות הולמים בהיקף של יותר מ־130 מיליון שקל, הלוואות שחלקן אף לא הוחזרו. במקביל נבדקה פרשה נוספת בחברה, שבמסגרתה עלה כי כמה מעובדיה ביצעו שינויים רטרואקטיביים בפוליסות חיסכון שמנורה הנפיקה להם כדי להימנע מהפסדים שנגרמו בתקופת המשבר.

באגף הפיקוח על שוק ההון באוצר ובמנורה סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות