אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל אקולוגי ברחוב המסגר יוקם בהשקעה של 200 מיליון שקל

מגדל אקולוגי ברחוב המסגר יוקם בהשקעה של 200 מיליון שקל

הבניין יעמוד בתקן ה-LEED האמריקאי לבניה ירוקה. יזמי הפרויקט הם 'האחים עזורי' ו'נקרה החזקות'

25.07.2010, 15:03 | דותן לוי

חברת 'אחים עזורי' בשיתוף 'נקרה החזקות' יקימו מגדל משרדים ירוק ברחוב המסגר 34 בתל אביב. המגדל, שיוקם  בהשקעה של כ-200 מליון שקל, יוסמך לתקן Leed האמריקאי המחמיר לבנייה ירוקה, כמו גם לתקן הישראלי לבנייה ירוקה.

במגדל מתוכננות 20 קומות בשטח כולל של 30 אלף מ"ר אשר יכללו שטחים פתוחים בין הקומות, ומרפסות מגוננות בתפיסה של "גנים תלויים". המגדל יוקם בשני שלבים. בשלב א', שבנייתו תושלם בינואר 2011, מוקמות 7 קומות ראשונות בשטח של 7,000 מ"ר וכן חניון תת-קרקעי בן 6 מפלסים. בשלב ב' יוקמו 13 הקומות הנוספות. המחיר למ"ר יעמוד על כ-85 שקל למ"ר לחודש עבור רמת מעטפת. הפרויקט יבוצע על ידי חברת אחים עזורי ומימון הפרויקט והליווי הפיננסי סופק על ידי בנק לאומי.

שלב א' במגדל שווק במלואו לחברת ג'ון ברייס הדרכה מקבוצת מטריקס, למי"ל (מרכז ישראלי לניהול) ולזכיין הישראלי של מרצדס.

בין הטכנולוגיות הירוקות שישולבו במגדל: שימוש בתאורה טבעית, זכוכית שמסננת חום וקרינה, מערכות מיזוג אוויר וחשמל חסכוניות, מערכות למחזור מים אפורים ולקליטת מי נגר ומזגנים. עוד במגדל גן בוטני בשטח של 300 מ"ר בקומה החמישית ובקומה ה-20. כניסת אוויר טבעי בשילוב מערכות הזרמת אוויר, שילוב תאים פוטו-וולטאים לאנרגיה סולארית בחזיתות ובגגות המבנה. במגדל ישולבו גם מתקנים למחזור והפרדה של פסולת אורגנית, קרטונים ונייר בדחיסה, ברזל, ובקבוקי זכוכית/פלסטיק, הקצאת איזור מיוחד לחניית אופניים, ומקלחות צמודות כדי לעודד ולאפשר לעובדים בבניין להגיע לעבודה באופניים. כמו כן, הקרקע במתחם עברה ניקוי אקולוגי מיוחד לאחר ששימשה במשך שנים לפעילות תעשייתית מזהמת. בנוסף, בבנייה עצמה משולבים חומרים ידידותיים לסביבה וקיימת הקפדה על עקרונות ירוקים.

צוות המתכננים כולל את משרד האדריכלים OKA בראשות אורית וילנברג-גלעדי וקרן ידווב בשיתוף פעולה עם Guy Battle מלונדון, יועץ לקיימות מהמובילים בעולם, עמוס חלפון A.E.S, מהנדס יועץ לבנייה ירוקה והאמן האקולוגי אדריכל אורי דה בר.

רונן עזורי, מנכ"ל חברת אחים עזורי: "אנו גאים בדיירים שבחרו עד כה באקו-טאואר כמקום מושבם. כבר לפני שלוש שנים היה ברור לנו שהחברות המובילות צריכות פתרון חדש ויצירתי שתואם את המודעות שהתפתחה לעסקים טובים ובריאים. מבחינתנו זה אומר שיש לשלב מספר עקרונות מובילים כגון איכות חיים, ייעול, חיסכון ובעיקר: - שמירה וכיבוד של ערכי איכות הסביבה. להערכתנו, בנייה ירוקה תהפוך לסטנדרט של מגדלי המשרדים בעולם המערבי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות