אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצרה היקפים: אולטרה שייפ מעוניינת לחלק דיבידנד למרות ההפסדים צילום: גיל נחושתן

מצרה היקפים: אולטרה שייפ מעוניינת לחלק דיבידנד למרות ההפסדים

החברה הודיעה כי פנתה לביהמ"ש בבקשה לחלק 2 מיליון שקל למשקיעים למרות הפסד של 12 מיליון דולר בשנה וחצי האחרונות

26.07.2010, 14:13 | עומר ענבר

למרות שרשמה הפסד נקי של 1.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, וכן הפסד של 10 מיליון דולר בשנת 2009, חברת המכשור הרפואי אולטרה שייפ רוצה לבוא לקראת בעלי המניות שלה. החברה הודיעה היום (ב') כי הגישה בקשה לבית משפיט המחוזי בנצרת בקשה לחלוקת דיבידנד של שני מיליון שקל.

בהודעתה ציינה החברה כי לנושיה של החברה יש 30 ימים להגיש בקשה לדחייה בבית המשפט. עם בעלי מניותיה של אולטרא שייפ נמנים סיד ישראל, ואברהם גליקסמן.המנכ"ל אסף איל מחזיק ב-0.8% מהחברה. לפני מספר חודשים גייסה החברה כ-17 מיליון שקל במניות הציבור להמשך מימון פעילותה.

למוצר הדגל של אולטרה שייפ אישור CE לשיווק באירופה וכן אישור לשיווק בעוד מדינות בדרום אמריקה וכן בקנדה. ואולם, דווקא בארה"ב, מקום מגוריה של אופרה ווינפרי שבאתר שלה פורסמה כתבה אוהדת למוצר, החברה עוד נמצאת בניסוי קליני, וטרם הגישה את תיק המוצר לאישור רגולטורי של ה-FDA.

את תקוות ההתאוששות תולה החברה בכניסה לשוק הסיני ולשוק האמריקאי ובמערכת חדשה שנוספה לקו המוצרים הקיים, אולם נכון למועד זה אין לה האישורים הרגולטוריים הדרושים כדי להיכנס לשווקים אלו.

מאז הקמתה גייסה החברה כ־35 מיליון דולר, וחלק מהגיוסים בוצעו לפי שווי של כ־130 מיליון דולר. החברה שקלה לא מכבר לצאת לגיוס פרטי של כ־10 מיליון שקל, אולם בשלב זה נראה כי המשקיעים מעדיפים לגייס כסף מהציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות