אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיתון רוסי: אברמוביץ' - האוליגרך הבזבזן ביותר צילום: בלומברג

עיתון רוסי: אברמוביץ' - האוליגרך הבזבזן ביותר

אברמוביץ', אשר הונו מוערך ב-17 מיליארד דולר, הוציא מאז 2003 כ-6.2 מיליארד דולר על רכישת נכסים, מותרות והוצאות שוטפות

26.07.2010, 16:17 | סוכנויות הידיעות

איש העסקים רומן אברמוביץ' כבר לא נחשב לאיש העשיר ברוסיה, אבל עדיין מחזיק בתואר ה"בזבזן" ביותר, כך על פי המגזין הרוסי פיננס. אברמוביץ, שהונו מוערך ב-17 מיליארד דולר, הוציא מאז שנת 2003 כ-6.2 מיליארד דולר על רכישת נכסים, מותרות והוצאות שוטפות.

אברמוביץ', אשר מקור הכנסותיו העיקרי נובע מקבוצת אחזקות מילהאוס קאפיטל, מוציא מדי שנה בממוצע 890 מיליון דולר. מדובר ברכישות של נדל"ן יוקרתי דוגמת וילה שאטו דה לא קרו, אותה רכש בשנת 2003 תמורת 57 מיליון דולר בצרפת או הוטל דו קאפ עדן רוק בקאן עליו הוציא אברמוביץ' 1.1 מיליארד דולר בשנת 2006. גם על חמש היאכטות המפוארות המרכיבות את הצי הימי שלו הוציא האוליגרך הרוסי כמיליארד דולר כאשר על שדרוג ספינתו האחרונה – אקליפס הוציא 317 מיליון דולר.

היאכטה של אברמוביץ היאכטה של אברמוביץ' | צילום: בלומברג היאכטה של אברמוביץ

צי הרכבים של אברמוביץ' כל כך רחב ומגוון שלא ניתן להעריך את שוויו. פרארי FXX לבדה שווה מעל 2 מיליון דולר. לזה יש לצרף בואינג פרטי שעלה 100 מיליון דולר ועוד שני מסוקים בהם משתמש איל ההון.

בין ה"צעצועים" היקרים ביותר של אברמוביץ' ניתן למנות גם את מועדון הכדורגל צ'לסי, המצריך הוצאות שוטפות. מאז רכישתו הוא עלה לאיש העסקים כמיליארד דולר. ורשימת הבזבוזים לא תהיה מלאה אם לא נזכיר את חיבתו של אברמוביץ' לאמנות ורכישותיו האחרונות במכירות פומביות של סות'ביס וקריסטיס. אוסף האמנות של אברמוביץ' כבר מונה יצירות של פרנסיס בקון וליוסיין פרויד עליהן שילם 119 מיליון דולר ופסלון ברונזה של אלברטו ג'אקומטי שעלה לאוליגרך 15 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות