אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון: מומחה יבדוק את ההשקעה הכושלת של שרם פודים בלטביה

העליון: מומחה יבדוק את ההשקעה הכושלת של שרם פודים בלטביה

כנגד החברה הוגשה תביעה על סך 4 מיליון שקל בשל השקעת נדל"ן כושלת. ביהמ"ש החליט למנות מומחה שיבחן אותה מטעמו

26.07.2010, 18:07 | מארק שון

בית המשפט העליון דחה את הערעור של חברת ההשקעות שרם פודיםגרופ שבשליטת יצחק שרם ויאיר פודים, וקבע כי מומחה מטעם בית המשפט יבחן את ההשקעה הכושלת של החברה בפרויקט נדל"ן בלטביה.

התביעה נגד שרם פודים גרופ ומנהליה הוגשה באוקטובר 2009 על ידי קבוצת משקיעים שתובעים 4 מיליון שקל בטענה שהשקעתם בפרויקט ירדה לטמיון. התובעים טענו שהסכמי ההשקעה נעשו למראית עין בלבד ונועדו להוציא מהם כסף.

הפרויקט בריגה שבלטביה כלל פיתוח והשבחה של 7 בנייני מגורים עם רווח צפוי של כ-7.3 מיליון יורו. בתביעה נטען כי לאחר ההשקעה הודיעה להם חברת SF WING OVERSERAS, שבשליטת שרם פודים גרופ ושימשה כמגייסת ההשקעות, שהפרויקט בריגה נכשל.

בישיבה מקדמית שהתקיימה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב לפני כשלושה שבועות הורה השופט יהודה פרגו על מינוי מומחה מטעמו, "אשר יבדוק את התנהלות העסקה מבחינת הנתונים שהוצגו לצדדים". השופט נימק את ההחלטה בכך שללא מומחה מטעמו "לא ניתן יהיה לפתור את המחלוקת הקיימת בין הצדדים".

עורך הדין מיקי שפיגלמן, המייצג את שרם פודים, מיהר לבקש עיכוב ביצוע של ההחלטה ולערער עליה. חברת שרם פודים טוענת כי מינוי המומחה מאציל סמכויות של בית המשפט בידי גורם שלישי חיצוני, שיכריע בשאלות עובדתיות שהשופט עצמו צריך להכריע בהן. החברה טענה עוד כי השופט החליט למנות מומחה מבלי שכלל התבקש לעשות זאת על ידי אחד הצדדים המעורבים בסכסוך.

שופטת ביהמ"ש העליון מרים נאור דחתה את הערעור, וקבעה כי אכן ימונה מומחה בתיק. "לא שוכנעתי כי מינוי מומחה בשלב זה של הדיון עשוי להסב למבקשים נזק המצדיק התערבות בהחלטת בית המשפט", כתבה נאור, "תכלית המינוי נעשתה לצרכים מוגדרים, לצורך הבנת התנהלות העסקה לאור ניתוח הנתונים הכספיים הכרוכים בה". השופטת הוסיפה כי שרם פודים ומנהליה לא הבהירו איזה נזק צפוי להיגרם להם כתוצאה מהכנת חוות הדעת של המומחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות