אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברימג דיגיטל אייג' תחליף לקשישים מקררים ישנים צילום: אביגיל עוזי

ברימג דיגיטל אייג' תחליף לקשישים מקררים ישנים

משפחות מעוטות יכולת גם יהנו ממקררים חדשים. לדברי משרד התשתיות הצעד יוביל לחיסכון משוער של כמיליון קוט"ש בשנה

27.07.2010, 13:32 | ליאור גוטמן

חברת ברימג דיגיטל אייג' זכתה במכרז משרד התשתיות הלאומית להחלפת מקררים ישנים ולא יעילים בבתיהם של קשישים ומשפחות מעוטות יכולת. מדובר בחלק מפרויקט ההתייעלות האנרגטית אותו מקדם השר לנדאו כחלק מהעלאת המודעות לחסכון באנרגיה. לדברי משרד התשתיות, הצעד יוביל לחיסכון משוער של כמיליון קוט"ש בשנה. משרדי התשתיות והרווחה בחרו כ-700 משפחות שיהנו מהחלפת המקרר, כאשר המכשיר הישן יועבר לגריטה.

רשימת הקריטריונים לקביעת המשתתפים בפרויקט נקבעה על ידי משרד הרווחה והשירותים החברתיים, דרך לשכות הרווחה והעובדות הסוציאליות ברשויות המקומיות. אחד מתנאי הסף במכרז היה שצריכת האנרגיה של המקררים החדשים לא תעלה על 1.5 קוט"ש ליממה, זאת בהשוואה לצריכה של 4.5 עד 6 קוט"ש של מקרר ישן. החיסכון בעלויות החשמל עבור כל משפחה בגין ההחלפה, צפוי להסתכם בכ-50 שקלים בחודש. יצוין שמשרד התשתיות מקדם תוכנית דומה להחלפת נורות.

"החלטנו להתמקד במקררים מכיוון שהמקררים הישנים הם מצרכני חשמל הגדולים ביותר במשק הביתי. כמו כן זו הזדמנות לסייע לאנשים בעלי יכולת מועטה, להיות הראשונים שיוכלו ליהנות ממאמצי המדינה להקטנת צריכת החשמל. המשפחות הלוקחות חלק בפרויקט ייהנו לא רק ממקררים חדשים ואחריות של שלוש שנים, אלא גם מכך שחשבונות החשמל שלהם יופחתו באופן משמעותי", אמר השר עוזי לנדאו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות