אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתרחקת הסגרתו לארץ של השופט לשעבר דן כהן

מתרחקת הסגרתו לארץ של השופט לשעבר דן כהן

ל"כלכליסט" נודע: שני שופטים בביה"ד בפרו מתנגדים להסגרתו של כהן; שופטת נוספת תכריע

28.07.2010, 06:58 | איתי הר אור

הסתבכות בהסגרתו לארץ של השופט לשעבר דן כהן: שני שופטי בית הדין לערעורים בפרו קבעו שאין להסגיר לישראל את כהן, שנמלט ממנה לפני שש שנים. לאחר שבית משפט מקומי בפרו קבע שיש להסגירו, הגיש כהן בקשה בצו הביאס קורפוס לבית המשפט העליון במדינה. העליון קיבל את הבקשה וקבע שאסור להסגירו. בית המשפט המקומי הגיש ערעור על החלטת העליון לבית הדין לערעורים. לפני ימים אחדים דחו את הערעור ראש הרכב בית הדין לערעורים ושופט נוסף בהרכב, ואילו שופט שלישי קיבל אותו.

לפי הדין בפרו, הכרעה בערעור על צו הביאס קורפוס צריכה להתקבל בתמיכת שלושה שופטים, לכאן או לכאן. לפיכך, בימים האחרונים צורפה לדיון בערעור שופטת רביעית כדי שתבחן את התיק בנפרד מהשופטים, שכבר מסרו את הכרעתם. למשרד המשפטים בישראל נמסר מהנציגות בלימה כי השופטת הרביעית צפויה לתת את החלטתה בזמן הקרוב. אם השופטת תדחה את הערעור ותפסוק לטובת כהן, עתירת ההביאס קורפוס תתקבל סופית, והליך ההסגרה במתכונתו הנוכחית יבוא לסיומו בביטול בקשת ההסגרה. אלא שאם תחליט השופטת כי יש לקבל את הערעור, ייווצר שוויון בין השופטים התומכים בהסגרה לבין אלה המתנגדים לה - ואז יהיה צורך לצרף שופט חמישי שיכריע את הכף.

כהן (67) שימש במשך כעשור דירקטור בחברת החשמל ויו"ר ועדת המכרזים בה, ונאשם כי בשנים 2004-2003 קיבל שוחד של 16 מיליון שקל מחברת סימנס. בתמורה לכך "דחף" את חברת החשמל לרכוש מהחברה הגרמנית טורבינות ללא מכרז. כמו כן נאשם כהן כי לחץ לאשר עסקת רכישת קרקעות באשדוד, בהיקף של 62.5 מיליון דולר מתעשיות רוגוזין, שממנה קיבל 2 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות