אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקה לגיזה: חברת  דאנן הנפיקה לפי שווי של 350 מיליון דולר צילום: עמית שעל

הנפקה לגיזה: חברת דאנן הנפיקה לפי שווי של 350 מיליון דולר

מניית חברת הפאנלים הטייוואנית עלתה ב-23% ביום הראשון למסחר. יו"ר גיזה: "עשינו אקזיט יפה"

28.07.2010, 19:02 | אסף גלעד

חברת דאנן, חברת הפאנלים הסולאריים הטייוואנית של קרן גיזה, הנפיקה הבוקר (ד') בבורסה של טייוואן לפי שווי של 350 מיליון דולר, וביום הראשון למסחר עלתה מנייתה ב-23%.

גיזה מסרבת למסור פרטים הנוגעים לחלקה בעסקה, ולכמות הכסף שהשקיעה בחברה. עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי הכסף בחברה הוזרם לחברה מהקרנות 'גיזה 4' ו-'גיזה 5' ביוני 2009, לאחר שאלה קיבלו השקעה מממשלת טייוואן, שיעודה השקעות בחברות טייואניות. בנוסף לכך, השקיעה גיזה בחברה השקעה ראשונה בשנת 2007. את ההשקעה הוביל ישי קליין, נציג גיזה באסיה. לפי נתונים המפורסמים בבורסה הטייוואנית, חלקם של המשקיעים הזרים בחברה עומד על 27.6%, אולם גיזה היא רק אחת ממגוון משקיעות זרות, לפיכך חלקה בחברה קטן הרבה יותר.

"עשינו אקזיט יפה", אמר ל"כלכליסט" זאב הולצמן, יו"ר קרן גיזה, "זו עסקה שבולטת מאוד ביחס לתקופה זו של מיעוט באקזיטים. ההשקעה בחברה היא חלק מהאסטרטגיה שלנו להשקיע גם באסיה. יחד עם זאת, לא לקחנו חלק בניהול הפעיל של החברה".

גיזה משקיעה באסיה הן באמצעות קרן ייעודית קטנה והן באמצעות שותפים מקומיים המשקיעים בסינגפור, טייואן וסין. "זה חלק מתופעת הגלובליזציה בהשקעות", מוסיף הולצמן. "צריך לזכור שישראל פחות אטרקטיבית למשקיעים זרים, אבל גם למשקיעים הישראלים. זו המציאות לצערי".

דאנן מתמחה בייצור פרוסות ומטילים לשימוש בפאנלים פוטו-וולטאיים. החברה נוסדה בשנת 2007 וכיום משרתת את יצרניות התאים הסולאריים בטייוואן ומספר יצרניות גלובליות כגון סמסונג, קונרג'י, קיוסל וסאנטק. על פי גיזה, דאנן נהנית ממגמת עלייה בביקוש לפרוסות סולאריות מאז אמצע 2009. החברה מצפה להכנסות של כ-100 מיליון דולר בכל שנת 2010, ומתכוונת להגדיל את תפוקתה בתוך שנתיים ל-520 מגה-וואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות