אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": למרות הדירוג הנמוך, חברת מירלנד בוחנת הנפקת אג"ח צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": למרות הדירוג הנמוך, חברת מירלנד בוחנת הנפקת אג"ח

היקף הגיוס טרם נקבע, אך פישמן מציע תוספת ריבית של 0.5% במקרה של הורדת דירוג. מלבד זאת, אם יופסק הדירוג, האג"ח יועמדו לפירעון מיידי

29.07.2010, 07:07 | רחלי בינדמן

האווירה החיובית בשוק הנפקות האג"ח מעודדת גם חברות שדירוג האג"ח שלהן אינו מרשים לנסות ולגייס כספים. חברת הנדל"ן מירלנד שבשליטת אליעזר פישמן בוחנת גיוס חוב בדירוג BBB בהיקף שעוד לא נקבע. האג"ח של מירלנד, שנמצאות היום במחזור, נסחרות בתשואה לפדיון של כ־8%. הריבית בגין האג"ח, שיהיו צמודות למדד, תיקבע במכרז ותשולם מדי חצי שנה במח"מ של 3.5 שנים. הקרן תיפרע בחמישה תשלומים שווים מדי אוגוסט בשנים 2012 עד 2016.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

כדי לשכנע את המוסדיים באיתנות הפיננסית של החברה, לקחה על עצמה מירלנד התחייבות להעניק למשקיעים תוספת ריבית של 0.5% במקרה של הורדת דירוג. החברה גם הגדירה עילות לפירעון מיידי, ובהן אם האחזקות המצטברות של מבני תעשיה, כלכלית ירושלים ודרבן - החברות שבאמצעותן מחזיק פישמן במירלנד - יירדו מתחת ל־30% מהונה של מירלנד. כיום אחזקותיו של פישמן מסתכמות ב־76%.

 

בנוסף, אם האג"ח יפסיקו להיות מדורגות מעל 60 יום, או אם סדרת אג"ח אחרת של החברה תועמד לפירעון מיידי, ניתן יהיה להעמיד את האג"ח לפירעון. כמו כן, כל הגדלה עתידית של הסדרה תיעשה בכפוף לקבלת אישור מחברת הדירוג כך שדירוג החוב של הסדרות האחרות לא ייפגע. עד הפירעון יהיו האג"ח שבמחזור במעקב דירוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות