אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגש כתב אישום נגד עידו סמואל: גנב מיליונים ממשקיעים צילום: אוראל כהן

הוגש כתב אישום נגד עידו סמואל: גנב מיליונים ממשקיעים

מכתב האישום עולה כי על סמך מצגי השווא שהציג סמואל, הועבר לו על ידי הנפגעים סכום של כ-5 מיליון שקל, אותם השקיע באופציות מעו"ף שמהוות השקעות בסיכון גבוה והפסיד את כל הכסף

29.07.2010, 13:05 | איתי הר אור

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד עידו סמואל ויוסי שובל. כתב האישום עוסק בשתי פרשיות: פרשיית "ביברוקר בע"מ", בה נאשמים סמואל ושובל ופרשיית "ברוקרטוב" בה נאשם סמואל בלבד. על פי כתב האישום, הבטיחו הנאשמים לנפגעים, בכוונה לרמותם, כי כספם יושקע באפיקים סולידיים וכי השקעותיהם תישאנה רווחים נאים. הנאשמים העבירו לחלק מהנפגעים, ערבויות להבטחת הונם, ועל בסיס מצג השווא העבירו הנפגעים את כספם לנאשמים ולחשבונות "ביברוקר".

השניים מואשמים כי לאור מצג השווא ועל סמך האמון שנתנו הנפגעים בהם, העבירו הנפגעים, ל"ביברוקר" ולנאשמים, בהזדמנויות רבות, בהעברות בנקאיות, צ'קים וכסף מזומן בסכום של כ-1,235,000 שקל. בפועל, כך נטען, גנבו הנאשמים את כספי המשקיעים ושלשלו את הכסף לכיסם הפרטי, לניהול שוטף של "ביברוקר", לניכיון שיקים ולצדדים שלישיים.

על פי כתב האישום, סמואל, אשר אינו בעל רישיון ייעוץ על פי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, היה הבעלים הבלעדי של חברת "ברוקרטוב בע"מ" והקים חמש "קרנות גידור" אשר באמצעותן יוכלו משקיעים, אותם גייס במרמה ותוך מצג שווא, להשקיע את כספם בשוק ההון.

מכתב האישום עולה כי הנפגעים העבירו לסמואל בהזדמנויות רבות, בהעברות בנקאיות, צ'קים וכסף מזומן בסכום של כ-5,309,650 שקל. סמואל, כך נטען בכתב האישום, חרף הבטחתו בכתב ובע"פ למשקיעים כי יגביל את עצמו להפסד שלא יעלה על 20%, השקיע את הכספים באופציות מעו"ף שמהוות השקעות בסיכון גבוה והפסיד את כל כספי הנפגעים.

עוד עולה מכתב האישום כי סמואל העביר לנפגעים, כדי להונות אותם, מידע טלפוני, דוחות חודשיים רשמיים של "ברוקרטוב" ואי-מיילים, לפיהם ההשקעה שלהם נושאת תשואה רווחית כאשר בפועל כספם ירד לטמיון, לעיתים, אף ימים ספורים לאחר הפקדת הכסף בקרנות הגידור.

סמואל מואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (ריבוי עבירות), גניבה בידי מורשה (ריבוי עבירות), קשירת קשר לביצוע פשע (ריבוי עבירות), רישום כוזב במסמכי תאגיד (ריבוי עבירות) ועבירת איומים. שובל מואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (ריבוי עבירות), גניבה בידי מורשה (ריבוי עבירות), וקשירת קשר לביצוע פשע (ריבוי עבירות).

כתב האישום הוגש ע"י עו"ד ניר ביטון מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות