אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם בית המשפט יטרפד את מיזוג פלואוסנס והשלד הבורסאי דורות? צילום: shutterstock

האם בית המשפט יטרפד את מיזוג פלואוסנס והשלד הבורסאי דורות?

בית המשפט הוציא צו המקפיא פעילות במניות בעל השליטה בדורות - לאור טענה כי העמיד את מניותיו בשלד הבורסאי כבטוחה להלוואה שלא החזיר

29.07.2010, 15:57 | גולן חזני
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודית שטופמן, הורתה היום (ה') על איסור דיספוזיציה במניותיו של עו"ד רון הרבט בעל השליטה בחברה הציבורית דורות. צו איסור דיספוזיציה מורה על שמירת המצב הקיים במניותיו של בעל השליטה ואוסר על כל העברה או סחר במניות עד להודעה חדשה.

הצו ניתן בעקבות הגשת כתב תביעה ובקשה לעיקולים זמניים על ידי עוה"ד אסף ברם וגדי אפריאט ממשרד ברם, דחוח ושות' המייצגים בהליך את אילן מדפיס. האחרון הלווה לעו"ד הרבט 2.3 מיליון שקל. בעל השליטה בדורות התחייב, באמצעות רו"ח אבי ניסימוב ועו"ד אלי אקסלרוד, כי מניות דורות ישמשו כבטוחה להחזר ההלוואה.

"הוצאת הצו נבעה מהצורך להגן על הזכויות והאינטרסים של מרשנו, לאחר שחלף המועד לפרעון ההלוואה והרבט לא עשה כן ואף הודיע כי אין באפשרותו לפרוע את ההלוואה. במקביל, ובניגוד להתחייבותם, הנאמנים לא שמרו בידם את מניות דורות כבטוחה להשבת ההלוואה", אומר עו"ד גדי אפריאט.

דורות נכסים והחזקות, שמשך שנים נשלטה על ידי צבי דינשטיין, עסקה עד לאחרונה בתחום הנדל"ן בחו"ל. לפני מספר חודשים רכש הרבט מדינשטיין את השליטה בדורות תמורת תשלום חובותיו של האחרון לבנק דיסקונט. לצורך תשלום חובותיו של דינשטיין השתמש הרבט בכספי הלוואה שנטל ממדפיס.

בשבועות האחרונים גילתה חברת "פלואוסנס", חברה פרטית, עניין בשלד הבורסאי של דורות. פלואוסנס אף העבירה 4.2 מיליון שקל לחברת דורות כחלק מהצעת מיזוג שאמורה להיות מאושרת באסיפה כללית הקבועה ליום ראשון הקרוב. צו המניעה הזמני שהתקבל, עשוי לטרפד את עסקת המיזוג. "אנו מודעים להשלכות של איסור הדיספוזציה", המשיך עו"ד אפריאט. "עם זאת, התנהלות המעורבים השונים לא הותירה בידינו ברירה אלה לפנות לסיוע בית המשפט".

בית המשפט המחוזי התנה את מתן הצו בהפקדת ערבות בנקאית בסך 150 אלף שקל. עד כה לא התקבלה תגובת הנתבעים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות