אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה: האינפלציה מזנקת לשיא של 18 חודשים, שיא של 12 שנה באבטלה צילום: בלומברג

אירופה: האינפלציה מזנקת לשיא של 18 חודשים, שיא של 12 שנה באבטלה

המחירים לצרכן בגוש היורו עלו בחודש יולי ב-1.7%. שיעור האבטלה נותר על 10% ביוני, זה החודש הרביעי ברציפות, השיעור הגבוה ביותר מאז אוגוסט 1998. מדובר ב-15.8 מיליון מובטלים בגוש היורו. שיא האבטלה בספרד - 20%

30.07.2010, 13:30 | סוכנויות הידיעות

ההאצה באינפלציה באירופה הייתה המהירה ביותר מזה יותר משנה וחצי עקב עליית מחירי האנרגיה, והאבטלה הגיעה לשיא של כמעט 12 שנה.

לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי מסרה היום (ו') כי המחירים לצרכן בגוש היורו עלו בחודש יולי ב-1.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד לאחר שעלו ב-1.4% ביוני. מדובר באינפלציה המהירה ביותר מאז נובמבר 2008 ובהתאם לחציון התחזיות של 33 כלכלנים בסקר בלומברג.

דו"ח חדש של S&P על אירופה כאב ראש של 30 טריליון יורו הבנקים בבריטניה, שבדיה ודנמרק צברו התחייבויות של 8 טריליון יורו. בחברת הדירוג טוענים כי החשש לחוב הממשלתי יחמיר את המצב בלומברג, תגובה אחתלכתבה המלאה

שיעור האבטלה נותר בגובה 10% ביוני זה החודש הרביעי ברציפות, השיעור הגבוה ביותר מאז אוגוסט 1998.

ייתכן שלחברות האירופיות יהיה מרווח גדול יותר להעלאת מחירים ולהעסקת עובדים בחודשים הקרובים, כיוון שהכלכלה מראה סימנים להתמודדות עם התחזקות היורו והמשבר הפיסקלי שהובילה יוון. האמון הכלכלי עלה ביולי לשיא של יותר משנתיים והאבטלה בגרמניה ירדה, לפי נתונים שפורסמו השבוע.

כמעט 16 מיליון מובטלים

"קצב הפיטורים כנראה נעצר", אמרה קיארה קורסה, כלכלניט ביוניקרדיט. עם זאת, "אנחנו רואים את השגשוג מייצוא ומהתרוקנות הדרגתית של המלאים במחצית השנייה של השנה, והביקוש המקומי לא צפוי להצטרף".

15.8 מיליון איש ב-16 מדינות גוש היורו היו מובטלים ביוני, עלייה של 6,000 ממאי ו-778 אלף מהתקופה המקבילה אשתקד. שיעור האבטלה בספרד היה הגבוה באיחוד האירופי ועמד על 20%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות