אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקונגרס אסר מתן חוזי קידוח ל־BP צילום: בלומברג

הקונגרס אסר מתן חוזי קידוח ל־BP

לפי החוק החדש, חברות נפט הפועלות במימי ארצות הברית יעמדו בפני חבות בלתי מוגבלת לאסונות דליפה

31.07.2010, 23:40 | סוכנויות הידיעות

חברות נפט הפועלות במימי ארצות הברית יעמדו בפני חבות בלתי מוגבלת לאסונות דליפה, ואילו BP לא תוכל לזכות בחוזים נוספים לקידוח בים, כך על פי חוק חדש שאושר בסוף השבוע בידי הקונגרס, שלושה חודשים לאחר דליפת הנפט הקשה ביותר בהיסטוריה. עד כה חלה חבות משפטית מוגבלת על אסונות דליפה, אולם הרוב הדמוקרטי בקונגרס עזר לאשר את הרפורמה בבטיחות בקידוח ובכללי הסביבה החדשים, חרף התנגדות הרפובליקנים.

"הצעת החוק שהועברה בקונגרס תחסל עבודות, תאיים על ההתאוששות הכלכלית הפגיעה שלנו ותסכן את בטיחות האנרגיה שלנו", קרא ג'ק ג'רארד, נשיא המכון האמריקאי לנפט. "החבות הבלתי מוגבלת תבריח את רוב החברות האמריקאיות מחוץ למימי ארה"ב מכיוון שהן לא יצליחו לעמוד בתשלומי הכיסוי הביטוחי", הזהיר.

הצעת החוק כוללת גם תיקון להחלטתו של הנשיא ברק אובמה להשהות את הקידוח במים עמוקים עד שכל אסדות הקידוח יעמדו בתקני הבטיחות החדשים. הקונגרס אף אישר הצעת חוק נוספת שנועדה להגן על עובדי אסדות הקידוח שמדווחים על בעיות בטיחות מפני תגובות המעסיקים. "אף שאנו לא יודעים את הסיבה המדויקת לאירוע, אנחנו בהחלט יודעים מה תרם לכך", אמר חבר הקונגרס הדמוקרטי ניק רהאל, מתומכי הצעת החוק, ופירט: "תרבות של יחסים קרובים שבמסגרתם הרגולטורים התראיינו לעבודות באותן חברות שהם היו אמורים לפקח עליהן, ותוכניות קידוח שזכו לחותמות גומי בתוך דקות ספורות בעקבות ביקורות סביבתיות שטחיות".

הרפובליקנים מצדם מאשימים את הדמוקרטים בניצול הדליפה כדי להעביר תקנות שאינן קשורות אליה באופן ישיר. "הצעת החוק הזו אמורה להיות בנוגע לדליפה במפרץ מקסיקו, אך למעשה היא מתייחסת הרבה מעבר לקידוחים בים", טען חבר הקונגרס הרפובליקני דוק הסטינגס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות