אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים עושים שריר: ויכוח על 3.5 מיליון דולר מעכב את הסדר סקורפיו

המוסדיים עושים שריר: ויכוח על 3.5 מיליון דולר מעכב את הסדר סקורפיו

מגדל מסרבת לחתום על ההסדר ודורשת שהריבית תשולם מ־4 בינואר ולא מיום החתימה הסופית

02.08.2010, 09:01 | גולן חזני

שתי סוגיות של הרגע האחרון מעכבות את חתימת ההסדר הסופי בין חברת סקורפיו שבשליטת בני שטיינמץ לבין מחזיקי איגרות החוב של החברה.

ל"כלכליסט" נודע כי שתי הסוגיות נוגעות לריבית שאמורה סקורפיו לשלם במסגרת עקרונות ההסדר שנחתמו בסוף יוני. לימור דנש, נציגת מגדל, מסרבת בינתיים לחתום על ההסדר הסופי ודורשת שני תיקונים.

הראשון: הריבית תשולם רטרואקטיבית מ־4 בינואר ולא רק מיום חתימת ההסכם. מדובר, למעשה, בפער של כ־3.5 מיליון דולר בין הצדדים. התיקון השני שדורשת מגדל: תשלום תוספת הריבית הראשונה לא יהיה מותנה בהון עצמי חיובי.

על פי ההסדר, שטיינמץ יזרים לסקורפיו 100 מיליון דולר. מתוך סכום זה תשלם החברה באופן מיידי למחזיקי האג"ח 75 מיליון דולר, וכן 5 מיליון דולר לבנק הפועלים. יתרת החוב כלפי מחזיקי האג"ח (75 מיליון דולר) תוגדר כחוב נחות לעומת יתרת החוב (42.5 מיליון דולר) של הפועלים בתקופה שבין יום חתימת ההסדר ועד שנת 2014, תקופה שבה תוחזר מחצית החוב להפועלים.

החל מ־2014 יוחזרו החובות לשני הנושים באופן שווה לפי יתרת יחס החוב. כלומר, כ־60% למחזיקי האג"ח ו־40% להפועלים.

במקביל לכך, החברה־האם של סקורפיו תדחה את החזר החוב המגיע לה בסכום של 120 מיליון דולר ואת הריבית עליה עד לאחר פירעון החוב למחזיקי האג"ח ובנק הפועלים.

על פי ההסכם, הריבית לבעלי האג"ח תופחת מ־6.25% ל־4% בלבד, אבל אם בסוף תקופת ההסדר לחברה יהיה הון עצמי של 120 מיליון דולר, היא תשלם רטרואקטיבית 1.12% ריבית נוספים. אם ההון העצמי יהיה יותר מ־200 מיליון דולר, החברה תשלם רטרואקטיבית 2.25% ריבית נוספים, מלוא הריבית שהפחיתה.

 

לעומת זאת, אם סקורפיו תקדים ותשלם את החוב כולו בתוך שש שנים, בעלי האג"ח לא יקבלו תוספת כלשהי לריבית של 4%. ההסדר הסופי היה אמור להיחתם עוד החודש, אבל כאמור המחלוקת מעכבת אותו, אם כי מקורבים למגעים סבורים שהמחלוקת תיפתר בימים הקרובים. אבל גם אחרי החתימה הסופית, על ההסדר לקבל רוב של 75% באסיפת בעלי האג"ח ואת אישורו של בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות