אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק מחלקת את מלוא הרווח שלה בינואר-יוני כדיבידנד לבעלי המניות צילום: אלדד רפאלי

בזק מחלקת את מלוא הרווח שלה בינואר-יוני כדיבידנד לבעלי המניות

החברה תחלק דיבידנד של 1.28 מיליארד שקל. הרווח הנקי בקבוצת בזק עלה ב-27.1% ברבעון השני. איחוד וואלה סידר לקבוצה הכנסה חד פעמית, הפרשה של YES על תשלומים לאקו"ם הגדילו את הפסדי חברת הלוויין

02.08.2010, 14:54 | גילעד נס

ברבעון הראשון תחת בעל השליטה החדש שאול אלוביץ', קבוצת בזק ממשיכה להציג תוצאות טובות. הכנסות הקבוצה כולה גדלו בכ-3.8% והסתכמו ב-2.98 מיליארד שקל, כאשר החברה מציגה גידול בכל המדדים לעומת הרבעון המקביל, ובמיוחד ברווח התפעולי (990 מיליון שקלים, גידול של 21%), בשורת ה-EBITDA שעמד על 44.9% מההכנסות לעומת 41.6% ברבעון המקביל, ותזרים מזומנים מפעילות שוטפת (976 מיליון שקל, גידול של 36.6%). בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 638 מיליון שקל - עלייה של 27.1% לעומת רבעון מקביל.

עם זאת, התוצאות מכילות שני סעיפים חד פעמיים – רווח חד פעמי הנגזר מאיחוד דו"חות וואלה בדו"חות בזק (עקב הגעת אחזקות בזק בינלאומי בוואלה לשיעור של 44.99%), והפרשה בדו"חות yes לתשלום תמלוגים לאקו"ם בגין שימוש בחומרים של אמנים המיוצגים על ידי האגודה בתכני yes מאז 2003. יצויין כי לפני כשבוע נתקבלה פסיקת בורר כנגד HOT בגין תביעתה של אקו"ם לתשלום תמלוגים דומים מאותה תקופה.

פלאפון ובזק בינלאומי המשיכו להציג עליה בהכנסות, אולם הפעילות הקווית של בזק הציגה ירידה של 0.8% בהכנסות, עם המשך איבוד המנויים בשירותי הטלפוניה לחברות מתחרות, שאוזן רק בחלקו באמצעות גיוס מנויים לשירותי האינטרנט.

היו"ר רומז: הרבעון הבא יהיה טוב יותר

בהתאם למסורת, בזק מחלקת דיבידנד חצי שנתי, המתייחס לתוצאותיה במחצית הראשונה של השנה, והפעם דיבידנד זה יסתכם ב-1.28 מיליארד שקל (0.48 שקלים למניה). הדיבידנד ישולם ב-7 באוקטובר, והיום הקובע יהיה ה-20 בספטמבר. סכום הדיבידנד זהה לשורת הרווח הנקי החצי שנתית של החברה.

יו"ר החברה, שלמה רודב, רמז כי תוצאות הרבעון השלישי יהיו טובות עוד יותר. סמנכ"ל הכספים של בזק, אלן גלמן, ציין כי "הגידול בתזרים המזומנים ברבעון האחרון משקף את היפוכם של הפרשי העיתוי בהון החוזר לעומת הרבעון הקודם, ומאשררת את יכולתנו להמשיך ולתגמל את בעלי המניות באמצעות תשלום דיבידנד במזומן".

בזק הקווית איבדה 33 אלף מנויים בשירותי הטלפון

הפעילות הקווית של בזק איבדה 33 אלף מנויים לשירותי הטלפוניה שלה, בהיקף ההולך וגדל בכ-1,000-2,000 מנויים מזה מספר רבעונים. לשירותי האינטרנט שלה גייסה בזק כ-6,000 מנויים, היקף נמוך יחסית ביחס לקצב של 10,000-9,000 מנויים בשנה האחרונה, אולם הכנסות מגזר האינטרנט עלו ב-12% לעומת הרבעון המקביל עקב שדרוג מהירויות הגלישה ברשת ה-NGN של החברה, אליה מחוברים כ-100 אלף לקוחות. ההכנסה הממוצעת מלקוח אינטרנט אמנם עלתה בכ-8.7% לעומת הרבעון המקביל, אולם נותרה זהה לרבעון הראשון של השנה, 75 שקלים לחודש. ההכנסה הממוצעת מלקוח טלפון נותרה זהה לרבעון המקביל, 81 שקלים לחודש.

הכנסות הפעילות הקווית הסתכמו בכ-1.31 מיליארד שקל, והרווח הנקי עלה בכ-10.4% ל-349 מיליון שקל. הרווח התפעולי הסתכם בכ-503 מיליון שקל, גידול של 15.9% לעומת הרבעון המקביל, ומנכ"ל החברה, אבי גבאי, מסביר כי השיפור ברווח התפעולי נגזר מהתייעלות מתמשכת בהוצאות, שירדו בכ-9% לעומת הרבעון המקביל. החברה ממשיכה להציג את ה-EBITDA הגדול בשוק התקשורת, שהסתכם ב-674 מיליון שקל המהווים כ-51.6% מההכנסות. ההשקעות ברשת ה-NGN הגדילו את ההשקעה ברכוש קבוע (CAPEX) ל269 מיליון שקלים, גידול של 28.7% לעומת הרבעון המקביל.

פלאפון: הרשת החדשה ממשיכה לעבוד

ההימור על הרשת החדשה ממשיך להשתלם לפלאפון, כאשר גם ברבעון השני נמשכת מגמת הגידול בהכנסות מהמנויים, במקביל להמשך גיוס מנויים חדשים. השקת הרשת החדשה בתחילת 2009 איפשרה לפלאפון להנות לא רק מהכנסות נוספות בתחומי שירותי הערך המוסף אלא גם מתשלומי נדידה של ישראלים בחו"ל ותיירים בישראל. לקוח ממוצע של פלאפון שוחח 348 דקות בחודש במהלך הרבעון האחרון, לעומת 329 דקות ברבעון המקביל ו-336 דקות ברבעון הראשון של השנה, והכניס לקופת החברה 136 שקלים, לעומת 131 שקלים ברבעון המקביל ו-133 שקלים ברבעון הראשון של השנה.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-1.43 מיליארד שקל, גידול של כ-6% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי של פלאפון הסתכם ב-267 מיליון שקל, עליה של 15% לעומת הרבעון המקביל. ה-EBITDA ברבעון הסתכם בכ-511 מיליון שקל, המהווה כ-35.7% מההכנסות.

החברה גייסה ברבעון החולף כ-18 אלף מנויים, ובסופו עמד מספר מנוייה על כ-2.807 מיליון. נכון להיום פועלים כ-1.05 מיליון מנויים ברשת ה-GSM של החברה, ומספר מנויי הדור השלישי שלה (ברשת ה-CDMA ורשת ה-GSM) עומד על כ-1.69 מיליון.

חוזרים להפסיד? YES!

לצד רבעון שיא בהכנסותיה, מדווחת חברת הלווין yes על חזרה להפסד לפני הוצאות מימון לבעלי מניות ומיסים. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-396 מיליון שקל, עליה של כ-5% לעומת הרבעון הקודם אשתקד. החברה מדווחת על הפסד לפני הוצאות מימון לבעלי המניות ומיסים בסך 50 מיליון שקל, לעומת רווח של 35 מיליון שקל בסעיף זה ברבעון הקודם והפסד של כ-5 מיליון שקל באותו סעיף ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי בסך 143 מיליון שקל, לעומת הפסד נקי בסך 8 מיליון שקל ברבעון הקודם והפסד של 95 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

החברה, שהציגה ברבעון הקודם קיפאון בגיוס המנויים, התאוששה, ככל הנראה בסיוע מבצעי המונדיאל, וגייסה כ-2,000 מנויים לשורותיה במהלך הרבעון. ההכנסה החודשית הממוצעת ממנוי המשיכה לעלות, והסתכמה ב-231 שקלים לחודש.

 

בזק בינלאומי: וואלה הכפילה את הרווח

בזק בינלאומי מסכמת את הרבעון השני עם רווח נקי בסך 105 מיליון שקל, אך רכישת השליטה בוואלה במהלך הרבעון תרמה 57 מיליון שקל לרווח זה. בנטרול הרווח מוואלה מציגה בזק בינלאומי ירידה של כ-8.7% ברווח הנקי ל-48 מיליון שקל (לעומת 56 מיליון שקל ברבעון הקודם), אולם בחברה מסבירים כי מקור הירידה בהוצאות חד פעמיות שכללו גם את לקיחת ההלוואה שנועדה לרכישת האחזקות בוואלה.

הכנסות החברה הסתכמו ב-342 מיליון שקל, גידול של 5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מנכ"ל החברה, איציק בנבנישתי, מציין כי הגידול בהכנסות נובע מהמשך חדירת החברה לתחומי ה-IT אליה נכנסה לפני כשנתיים, וברבעון האחרון הציגה פעילות זו זינוק של כ-65% בהכנסות. בנטרול רווח ההון שהניבה רכישת האחזקות בוואלה עומד שיעור ה-EBITDA על 26.3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות