אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טענות חדשות בנושא הבוררות בין צ'רלטון להתאחדות לכדורגל צילום: shutterstock

טענות חדשות בנושא הבוררות בין צ'רלטון להתאחדות לכדורגל

חבר ועד מחוז תל אביב של הלשכה, עו"ד עדי הדר, התלונן במכתב חריף על הליכי ההתקשרות עם המוסד לבוררות. יו"ר ועד המחוז דורון ברזילי: פעלתי במסגרת הסמכות

03.08.2010, 08:06 | גולן חזני

התפתחות נוספת בפרשת הבוררות של ההתאחדות לכדורגל וצ'רלטון. חבר ועד המחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין, עדי הדר, כתב מכתב חריף ליו"ר ועד המחוז בת"א, עו"ד דורון ברזילי, הכולל טענות בקשר לנאותות הליכי ההתקשרות של הלשכה עם המשכן לבוררות, שבמסגרתו פעלה הבוררת גבריאלה דה־ליאו.

צ'רלטון היא מפעילת הערוצים ספורט 1 וספורט 2. הסכסוך בינה לבין התאחדות הכדורגל פרץ סביב גובה התשלום בעבור זכויות שידור של משחקי כדורגל. בין הצדדים מונתה כבוררת השופטת בדימוס גבריאלה דה־ליאו.

הדר טוען כי ברזילי הביא את נושא ההתקשרות עם מוסד הבוררות לדיון בישיבת ועד המחוז, אולם לא קיבל אישור להתקשרות עם המשכן לבוררות. ברזילי ביקש באותה ישיבה מוועד המחוז לאשר לו למנות בוררים בהתאם להמלצות של המשכן לבוררות, אך בקשה זו נתקלה בהתנגדות של כמה חברים בישיבת ועד המחוז, בהם אליעזר פני גיל, דניאל ארנסט, שושנה גלס ועדי הדר, מול חברים אחרים כמו שמואל סעדיה, רני שוורץ ואפי נווה, שתמכו במהלך. לדברי הדר בישיבה שהתכנסה ביולי 2008 לא התקבלה החלטה בנושא. מאוחר יותר הודיע ארנסט, המשמש יו"ר ועדת הבוררויות של הלשכה במחוז תל אביב, לברזילי כי אין מניעה שיתייעץ עם כמה גורמים, ובמאגרי בוררים שונים, ובלבד שההחלטה על מינוי הבורר תהיה שלו. הדר דורש מברזילי במכתב ששלח להעביר אליו את פרטי ההתקשרות עם אותם גורמים, אם ישנם, עם המוסד לבוררויות.

מקורבים לצ'רלטון טוענים כי על רקע זה מתעוררות שאלות נכבדות באשר לתוקפו של מינוי הבוררת דה־ליאו. אחת הטענות שצ'רלטון העלתה נגד פסיקת הבוררת היתה על נסיבות פרישתה מן השיפוט של הגב' דה־ליאו עקב פרשת "הנאנסת שנהנתה". חיים רמון, שמונה להיות יועץ של צ'רלטון, הוא שעמד, בעת שכיהן כשר המשפטים, מאחורי התלונה שהוגשה כנגד דה־ליאו בפרשה האמורה.

עו"ד ברזילי אמר בתגובה כי הסמכות לקביעת בורר נתונה בידי יו"ר ועד מחוז בלבד, מאז ומעולם. כחלק מהליך בחירת הבורר הראוי ביותר, לדבריו, רשאי יו"ר המחוז להתייעץ ולהסתייע בגופים שונים, כל עוד ההחלטה על מינוי הבורר ניתנת על ידו. לראיה, קיימת חוות דעת של יו"ר ועדת בוררות שהינו שופט בדימוס. ברזילי תוקף את טענותיו של עדי הדר, כאילו ישנו איזה הסכם עם גורם מסוים או שהיה צורך באישור בעניין המינוי, ואומר כי מכתבו של הדר "רצוף באי־דיוקים והטעיות".

 

בשבוע שעבר שלחה ההתאחדות לכדורגל מכתב לפרקליט צ'רלטון, שבו הביעה כעס על התנהלות צ'רלטון בסכסוך ביניהן וטענה כי היא בלתי מקובלת לחלוטין. בנוסף הביעה ההתאחדות חשש לגורל הכספים שנפסקו לטובתה בבוררות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כמה כסף מפסידה המדינה על אובדן אגרות בתיקים שהולכים לבוררות?
בוררויות ענק גורמות אובדן של מאות אלפי ואף מיליוני שקלים בכל תיק שמערכת המשפט "מפסידה" לטובת הבוררות. זה כסף טוב שמוותרים עליו מראש. מאידך, לגבי כל אזרח מסכן המבקש פטור מאגרה או ערבון של כמה אלפי שקלים, מערכת המשפט נכנסת להתקפת אמוק למנוע את אובדן ההכנסה. דורשים אנציקלופדיות על מצבו הכספי של המבקש בכמה עותקים. מעבירים לפרקליטות לתגובה, ואחר כך גם לנתבע!! פותחים תיק ונותנים בו 3 עד 5 החלטות רשם רק בענין הפטור וסורקים לתוכו את כל הררי המסמכולוגיה הנדרשת לפטור מסכן אחד. כמות הזמן השיפוטי שמתבזבזת במלחמת הנהלת בתי המשפט למנוע מהאזרח הקטן לקבל פטור קטן של כמה אלפי שקלים, אינה פרופורציונאלית למהות הבקשה. ואז באים תאגידי ענק שמקבלים מסלול עוקף הכל. תביעה אחת של מיליוני שקלים הייתה מניבה אגרה אחת שממנת עשרת אלפים של פטורים לנזקקים ומעוטי יכולת. אבל אצלנו, מי עושה חשבון? העיקר שיהיה לפרקליטות במה להתעסק (ובמטרות קלות להתנגח ולאמן את פרחי הפרקליטות הצעירים בתיקי פטורים מאגרות).
חושית החשכ"לית  |  03.08.10