אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנדה ישראל וחברת אביב יקימו מגדל בפלורנטין בדרום תל אביב

קנדה ישראל וחברת אביב יקימו מגדל בפלורנטין בדרום תל אביב

שתי החברות יבנו מגדל מגורים, משרדים ומסחר על 15 אלף מ"ר בדרום העיר. היזמים שילמו על הקרקע 18 מיליון שקל ומתכוונים לבנות כ־85 דירות

03.08.2010, 07:56 | דותן לוי

ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מבעלי חברת קנדה ישראל, יקימו עם חברת אביב שבבעלות דפנה הרלב ודורון אביב מגדל בדרום תל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". את הקרקע, שממוקמת בפינת הרחובות אליפלט ואילת, רכשו רוזן וטוכמאייר ב־18 מיליון שקל. לפי התב"ע ניתן להקים עליה מגדל מגורים, משרדים ומסחר בשטח של כ־15 אלף מ"ר.

לפני כחודשיים נרכשה הקרקע על ידי היזמים משה גבריאלי, מנכ"ל ומבעלי חברת אמריקן קולוני, ואריאל שוב, במכרז של מינהל מקרקעי ישראל. היזמים שילמו על הקרקע 11.6 מיליון שקל, פי שניים ממחיר המינימום במכרז. הקרקע בשטח 1.167 דונמים מהווה 28% מחטיבת קרקע גדולה יותר שנמצאת בבעלות פרטית. בתחילת חודש יולי השנה רכשה חברת אביב את הקרקע מידי שוב וגבריאלי בתמורה ל־18 מיליון שקל. רכישת חלקם של היזמים התבצעה באמצעות רכישת מניות החברה שהקימו לשם כך שוב וגבריאלי.

חברת אביב ניהלה במקביל מו"מ עם הבעלים הפרטיים של הקרקע כולה על ביצוע עסקה משולבת של קומבינציה ומזומן, שבמסגרתה חלקם של הבעלים הפרטיים יעמוד על 38% ובנוסף יקבלו תשלום של 23 מיליון שקל שמחצית ממנו תשלם חברת קנדה ישראל. עם רכישת חלקה של אביב במתחם אמרו בחברה כי המגדל יתבסס על כ־85 דירות קטנות, ומשרדים ומסחר בקומות התחתונות.

כעת, כאמור, טוכמאייר ורוזן יחתמו עם אביב על שותפות בפרויקט. קנדה ישראל וחברת אביב שיתפו באחרונה פעולה במסגרת קבוצת סוהו, שהתמודדה במכרז השוק הסיטונאי בתל אביב וכללה את החברות שיכון ובינוי נדל"ן שבשליטת אריסון ויורוקום נדל"ן שבשליטת אלוביץ'. בתוך כך, בחודש יוני השנה התמודדו שתי חברות בנפרד במכרז למגדל מגורים ברחוב רמז בתל אביב, שבו זכתה קנדה ישראל. מחברת קנדה ישראל נמסר כי מדובר במשא ומתן וכי בשלב זה אינם מעוניינים להתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות