אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדריך: כך תעבדו בקלות עם 2 מסכים או יותר צילום: shutterstock

מדריך: כך תעבדו בקלות עם 2 מסכים או יותר

לפעמים גם מסך רחב אינו מספיק לכל החלונות שפתוחים בו זמנית, והפתרון הנוח ביותר הוא לחבר למחשב מסך נוסף. שלוש תוכנות שיאפשר לכם לקבוע בקלות ובפשטות את הגדרות התצוגה למחשב הרב-מסכי

07.08.2010, 17:28 | אביחי אפוטה

במהלך יום עבודה ממוצע - לא משנה אם בבית או במשרד - אנו צורכים כמויות כמעט אינסופיות של מידע: מסמכים, תכתובות דוא"ל, תוכנות שונות וכמובן גלישה ברשת. ככל שמבצעים יותר פעולות במקביל כך נדרש יותר שטח תצוגה על גבי מסך המחשב, ולמרות שמסכים רחבים הם דבר נפוץ קשה להם להתמודד עם ריבוי החלונות על שולחן העבודה. מה עושים? מצרפים מסך נוסף לצד המסך הקיים ומרחיבים את שולחן העבודה.

לא מדובר בשדרוג שיכול להועיל רק לעוסקים בעריכה דיגיטלית, לגרפיקאים או לעובדים בחדר עסקאות בבורסה. הרחבת שולחן העבודה באמצעות מסך נוסף יכולה להקל ולייעל את העבודה השוטפת גם למשתמשים מן השורה, שלאחריה לא יצליחו להיזכר איך הם הסתדרו עם מסך אחד בלבד עד כה.

כיצד עושים זאת? ראשית, עליכם לוודא שברשותכם כרטיס מסך בעל 2 יציאות ( כמעט כל כרטיס ממוצע היום מגיע עם 2 יציאות כסטנדרט) ושנית, עליכם להשיג מסך נוסף - לא משנה באיזה גודל. עם זאת, במצב שבו שני המסכים אינם באותו גודל יהיה עליכם להתאים ולהגדיר לכל אחד מהם רזולוציה נפרדת שתתאים לו. לסיום, עליכם להתקין תוכנה ייעודית על מנת לשלוט עליהם בצורה הטובה ביותר. לפניכם שלוש התוכנות המומלצות ביותר לכך.

DisplayFusion: הפשוטה והנוחה

 

תוכנה שמגיעה בשתי גרסאות: חינמית ובתשלום. גרסת ה-Pro תעלה לכם כ-25 דולר בתשלום חד פעמי והיא כוללת עדכונים בחינם לזמן בלתי מוגבל. עבור רוב המשתמשים הגרסה החינמית מספקת בהחלט. הגרסה הבסיסית מאפשרת שליטה בסיסית על 2 מסכים - התאמה אישית לרקע, העברת חלונות מהירה בין מסכים, הגדרות צבע בסיסיות ועוד. אבל עבור האופציות הנוספות (כגון הגדרת קיצורי מקשים, הוספת שורת משימות לכל מסך, הגדרות מתקדמות של צבעים ורזולוציות ועוד) תצטרכו לשדרג לגרסת ה-Pro. בכל מקרה, שתי הגרסאות תומכות בשני מסכים לכל היותר.

מבחינה ויזואלית, ממשק התוכנה זהה בשתי הגרסאות. במסך הראשי יופיע מצד שמאל תפריט הגדרות ומצד ימין פירוט האפשרויות השונות. אפשר לבחור מגוון קיצורי מקשים לפתיחה וסגירה של חלונות, וחשוב מכך - את גודל החלונות ומיקומם. למשל, מי שעובד על כמה מסמכים במקביל יכול להגדיר אותם כך שיפתחו בתצורת A4 אנכית על גבי שני המסכים וכך יוכל לעבוד בו זמנית על 4 מסמכים שפתוחים במקביל בגודל כמעט מלא.

אופציה נוספת, שמשותפת לכל התוכנות המיועדות לריבוי מסכים אך עובדת טוב יותר בתוכנה זו, היא האופציה להוספת כפתורים בראש כל חלון פתוח. כפתורים אלו מחליפים עשרות קיצורי מקשים שתפקידם לשלט על החלון ולבצע פעולות בסיסיות, בהן העברת חלון ממסך למסך, הצמדת חלון מצד לצד, פתיחה במסך מלא או על שני מסכים.

ב-DisplayFusion יש גם אפשרות להגדיר טפטים (רקעים לשולחן העבודה) בהתאמה אישית. באמצעות תפריט מתקדם אך פשוט ביותר ניתן להגדיר בקלות טפט שונה לכל מסך, לשכפל טפטים או לפרוש תמונה אחת משותפת על גבי שני המסכים.

(להורדת DisplayFusion)

DisplayFusion, צילום מסך DisplayFusion | צילום מסך DisplayFusion, צילום מסך

Ultramon: המתקדמת

 

Ultramon היא תוכנה משוכללת, מקיפה ומורכבת יותר, שאמנם תאפשר לכם להוציא יותר משני המסכים אך תעשה זאת בצורה קצת פחות ידידותית מקודמתה. המסך הראשי של התוכנה בנוי בלשוניות (Tab), וכדי להגיע להגדרות של טפטים או שומר המסך תיאלצו להשתמש בקליק ימני על האייקון שנמצא במגש המערכת.

גם ב-Ultramon תמצאו כמעט את כל הפיצ'רים שקיימים ב-DisplayFusion, אך באמצעות Ultramon תוכלו לחבר עד 10 מסכים למחשב אחד. לכל אחד מהם אפשר להגדיר רזולוציה אחרת וצבעים שונים, כמו גם טפטים ושומרי מסך נפרדים. יתרון נוסף של Ultramon על DisplayFusion הוא ביכולתה לשמור את מיקום האייקונים שבשולחן העבודה למקרה שאחד המסכים התנתק מהמחשב. במקרה כזה, ברגע שיחובר שוב ושולחן העבודה יחזור להיות מורחב - כל האייקונים יחזרו למקומם כפי שסידרתם אותם.

בנוסף, Ultramon מאפשרת לכם ליצור פרופילים שונים במקרה שהמחשב משמש כמה משתמשים שונים. כך הגדרות התצוגה של ריבוי המסכים של כל משתמש נשמרות. Ultramon מגיעה בגרסה אחת בתשלום, ועלותה 39.95 דולר.

(להורדת Ultramon)

הגדרות התצוגה ב-Ultramon , צילום מסך הגדרות התצוגה ב-Ultramon | צילום מסך הגדרות התצוגה ב-Ultramon , צילום מסך

Maxivista: עבור מחשבים ניידים

 

בניגוד לשתי התוכנות שלעיל, שמיועדות למסכי מחשב רגילים, Maxivista מאפשרת לעשות שימוש במסך הלפטופ שלכם כמסך נוסף לשולחן העבודה ואפילו מהווה פתרון מושלם לחיבור שני מחשבים ניידים במקביל. לשם כך, יש לחבר את שני הלפטופים או המחשב הנייח והלפטופ לאותה רשת (אלחוטית או קווית) ולהתקין את התוכנה בשני המחשבים.

לאחר מכן יש לקבוע איזה מחשב ישמש כמחשב ראשי ואיזה כמחשב משני – זה שהמסך שלו ישמש להרחבת התצוגה. לאחר מכן יהיה צורך לבצע הגדרות תצוגה עבור שני המחשבים בנפרד, שכן לתצוגת לפטופ קיימות הגדרות שונות מאלו של מחשב נייח. לאחר אישור ההגדרות על ידי התוכנה מומלץ לבצע אתחול לשני המחשבים, לאחריו ניתן יהיה להתחיל לעבוד בתצורת שני המסכים.

חסרונה של Maxivista הוא חוסר גמישותה בהגדרות. למעט רזולוציות נפרדות לכל מסך וכן את קביעת זהותו של המסך הנוסף ביחס למסך של המחשב הראשי - היא לא מאפשרת יותר מדי שינויים בהגדרותיה. עם זאת יתרונה של התוכנה הוא היכולת לעבור ל-Remote Control Mode. במצב זה ניתן לשלוט באמצעות העכבר והמקלדת של המחשב הנייח גם על המחשב הנייד, וכך לזנוח את משטח הטאצ'פד המציק והמקלדת הצפופה של הלפטופ. במצב Remote Control, אפשר גם לשלוט על פעולות ה- Clipboard של שני המחשבים ופעולות copy/paste של טקסט ואפילו העברת קבצים בין שני המחשבים מתבצעת בקלות .

Maxivista מגיעה בשלוש גרסאות. הפשוטה בהן מאפשרת אך ורק להרחיב את שולחן העבודה ועלותה 39.95 דולר. הגרסה המתקדמת ביותר כוללת את אפשרויות העברת הקבצים, תמיכה בעד 3 מסכים ופונקציות נוספות במחיר של 99.95 דולר.

(להורדת Maxivista)

Maxivista, צילום מסך Maxivista | צילום מסך Maxivista, צילום מסך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ל-8 יש לי אחלה פיתרון בשבילך - Input Director
http://www.inputdirector.com/ אחלה תוכנה שנותנת לך לעבוד עם אותו עכבר ומקלדת מול מספר מחשבים במקביל. תוריד, תתקין ותיעזר בהוראות שלהם לקינפוג. מאוד פשוט ומאוד נוח. חשוב לציין שזה מתאים ספציפית למקרה שלך שיש לך מחשב נייד (שיש לו מסך משלו) ולידו מחשב נייח. בהצלחה
אלי  |  26.08.10
13.
ל 11 יפה אבל עדיין אין פיתרון לנושא שינוי צבעים בוידאו או תמונות במסך של כתב
כלומר או לבן כל המסך וכך רואים טוב תמונות או וידאו בעיתון או יש תוכנה שמאפשרת לשנות בקלות אבל גם כל המסך TVTOOL הנושא בעייתי בכל מסך, מצריך תוכנה מתאימה , דרייבר... הרימו הנושא גם כתוכנה חינמית עם פרסומת טוב............ בהצלחה
21.08.10
לכל התגובות