אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מאבק השליטה: אורמת יוצאת להנפקה פרטית של 600 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

אחרי מאבק השליטה: אורמת יוצאת להנפקה פרטית של 600 מיליון שקל

בדש איפקס שומרים את הכל בבית: חברת החיתום של דש איפקס מובילה את ההנפקה - והזמינה לצורך קידומה אנליזה מחברת הברוקראז' של דש איפקס

04.08.2010, 09:20 | רחלי בינדמן

הנפקת איגרות החוב הפרטית של אורמת טכנולוגיותצפויה לצאת היום לדרך. החברה מתכננת לגייס 600 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, ול"כלכליסט" נודע כי תשעה גופים מוסדיים צפויים להשתתף בהנפקה. שני הבולטים שבהם הם קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים שבניהול יעל אנדורן (עמיתים מחזיקה בכ־7% ממניות החברה־האם, אורמת תעשיות), ומנורה מבטחים. קופות הגמל וקרנות הנאמנות של דש צפויות להשקיע כ־10% מהיקף ההנפקה.

חברת החיתום של איפקס בראשות גלעד שמעוני תוביל את ההנפקה, ולידר, ברק קפיטל ומיטב הם החתמים הנוספים. כדי לקדם את הגיוס של אורמת הזמינה מובילת ההנפקה, חברת החיתום של דש איפקס, עבודת אנליזה מחברת הברוקראז' של דש איפקס. האנליסט רז מור סבור כמובן כי הסיכון להחזר החוב הוא בינוני־נמוך.

ל"כלכליסט" נודע כי המוסדיים דרשו וקיבלו ביטחונות והתניות פיננסיות, ברוח המלצות ועדת חודק. למשל, העברת שליטה בחברה תהווה עילה לפירעון מיידי, וניתן שעבוד שלילי על נכסי אורמת. יחס החוב ל־EBITDA לא יעלה על 7 וניתנה התניית Cross default שפירושה עילה לפירעון מיידי במקרה ונדרש פירעון לחוב מהותי אחר של החברה. כמו כן חלה מגבלת חלוקת דיבידנד לעד 35% מהרווח הנקי. לחברה זכות לפירעון מוקדם של יתרת האג"ח בעוד חמש ושש שנים, תוך פיצוי מוסכם מראש.

מדובר באג"ח לא מדורגות הנושאות ריבית דולרית של 7.1%, שתשולם פעמיים בשנה. הקרן תשולם בתשלום אחד באוגוסט 2017. אורמת טכנולוגיות, שנסחרת בניו יורק, קיבלה אשתקד שתי הלוואות ממוסדיים בהיקף כולל של 40 מיליון דולר (22 מיליון דולר מכלל ביטוח). מגדל ועמיתים, שערכו אנליזה פנימית לגיוס, קבעו לו דירוג של בין A ל־-A.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות