אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: שוק העלייה בתל אביב יהיה מתחם דירות לצעירים

אושר: שוק העלייה בתל אביב יהיה מתחם דירות לצעירים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה גם כי המגדל של תשובה בשוק בצלאל ייחתך בחצי

04.08.2010, 15:53 | שירלי ששון-עזר ושי פאוזנר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב דנה היום (ד') בהפיכת שלושה מרכזי מסחר היסטוריים לפרויקטים למגורים. מדובר באישור לתוכנית בת 20 שנה להפיכת שוק העלייה בדרום העיר למתחם שיוקדש בחלקו לדיור בר־השגה, חיתוך בהיקף התוכנית למגדל בשוק בצלאל של יצחק תשובה ואישור לפרויקט מגורים של חברת רבוע כחול נדל"ן ברחוב יהודה המכבי.

20 שנה לאחר שיצאה לדרך, אישרה היום הוועדה המקומית את התוכנית להפוך את המבנה ההיסטורי של שוק העלייה למתחם צעירים. מדובר במתחם שבין רחוב העלייה לצ'לנוב, שבמרכזו מבנה השוק שעמד נטוש שנים ארוכות.

הוועדה החליטה לאשר את התוכנית בשטח של כ-12 דונם כך שתכלול גינה, מדרחוב הולנדי ומבנה ציבורי בן 4 קומות. 

נוסף על כך, ייבנו 147 יחידות דיור בשלושה בניינים בני 11-8 קומות הכוללים מסחר בקומות הקרקע. לדברי סגנית ראש העירייה מיטל להבי, 30% מיחידות הדיור יוקצו לדיור בר-השגה. "טרם הוחלט אם הדירות ייבנו להשכרה או למכירה, אבל הוחלט כי היזם יצטרך לבנות קודם כל את המבנה הציבורי לפני שיקבל אישור לבנות את מבני המגורים".

גם תוכנית הבנייה במתחם שוק בצלאל של חברת אלעד ישראל שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה נידונה היום בוועדה. ב-1993 אושר ליזמים לבנות על המתחם, בן 16 דונם, בניין בגובה 16 קומות, אך בעקבות התנגדות של חברי העירייה הגמישו היזמים את התכנון המקורי והם יבנו שני בניינים בגובה 5 ו-8 קומות וכ-1,000 מ"ר של שטח מסחרי. "זו היתה תוכנית בומבסטית שלא מתאימה לאזור", אמרה אתמול ל"כלכליסט" תמי זנדברג, חברת מועצת העיר מטעם מר"צ, שהגישה ערר עם פאר ויסנר נגד התוכנית הקודמת.

העירייה מצדה הלכה לקראת היזמים, ובמקום 120 יחידות דיור גדולות שאושרו בעבר, אישרה להם לבנות 160 יחידות דיור קטנות. נוסף על כך, על פי התוכנית ייבנו במתחם שלושה גני ילדים. לדברי אדריכל התוכנית, אבנר ישר, "היזמים הלכו פה לקראת העירייה ולא עמדו על זכותם לבנות לגובה לפי תב"ע תקפה". בסוף אוגוסט תוגש התוכנית המתוקנת שוב.עוד תוכנית שהתקדמה היום צעד נוסף בדרך לביצוע היא התוכנית של רבוע כחול נדל"ן לבנות בניין בן 6 קומות ו-20 יחידות דיור מעל הסופרמרקט הוותיק ברחוב יהודה המכבי.

הוועדה המקומית אישרה את התוכנית לאחר שהתנתה את זכויות הבנייה בתמורה למשימות פיתוח שיקבל היזם. לדברי להבי, ככל הנראה משימת הפיתוח תהיה לבנות מבנה חינוך בשכונה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", זהו פרויקט מגורים ראשון מכמה שמתכננת החברה מעל חנוית עירוניות שלה במרכז הארץ. פרויקט דומה מתוכנן בנווה אביבים בצפון תל אביב עם שותפיה במתחם שבו פועל סניף מגה, בנק לאומי ובעלי החנויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות